Zprávy → Ostatní sporty26. listopadu  2016 v 21:46  

Kanoistou roku na divoké vodě je opět Prskavec

Kajakář Jiří Prskavec vyhrál 16. ročník ankety Kanoista roku - Foto:  ČTK, Luděk Peřina

Kajakář Jiří Prskavec vyhrál 16. ročník ankety Kanoista rokuFoto:  ČTK, Luděk Peřina

Bronzový olympijský medailista z Ria Jiří Prskavec vyhrál 16. ročník ankety Kanoista roku na divoké vodě a obhájil loňské vítězství. Třiadvacetiletý kajakář dostal v hlasování funkcionářů, trenérů, závodníků a novinářů 261 bodů a jasně předčil Martinu Satkovou (80) a Vavřince Hradilka (60), čtyřnásobného vítěze ankety.
Prskavec

Prskavec logicky vyhrál i v kategorii slalomářů, které mezi juniory vládl kanoista Matyáš Lhota, mistr Evropy a vicemistr světa této věkové kategorie.  

Sjezdařskou část ankety ovládl kanoista Ondřej Rolenc před Satkovou, která byla první mezi juniorkami. Nadějná kajakářka i kanoistka se umístila na stupních vítězů ve třech z pěti kategorií. 

Čtěte také: Na školu jsem roky kašlal, přiznává Prskavec. Jednou chce být trenérem, tak nastoupil na vysokou

Prskavec vybojoval letos kromě bronzové medaile v Riu i titul mistra Evropy v Liptovském Mikuláši a vyhrál závod Světového poháru v Praze. Satková úspěšně kombinuje jízdu v kanoi a kajaku ve slalomu i sjezdu na divoké vodě, z MS sjezdařů má zlato a stříbro a na SP v Pau vyhrála tři závody ze čtyř. Díky tomu byla v nominaci světové ankety World Paddle Awards, ale do užšího výběru se nedostala. 

„Momentálně máme čtyři kajakáře ve světové dvanáctce, takže to tady bude těžké do dalších let. Všichni máme podobnou šanci na medaili a já měl to štěstí, že se mi to v Riu povedlo,“ řekl Prskavec. 

„A měl jsem velké štěstí, že se mi vůbec povedlo vyjet to jedno olympijské místo. Boj o Rio byl stejně těžký jako olympijský závod,“ prohlásil v Olomouci. 

Tancovala i Hilgertová  

Hradilek byl v letošní sezoně druhý na ME, Přindiš zase druhý v celkovém hodnocení Světového poháru. Oba na vyhlášení chyběli, neboť trénují na Novém Zélandu. 

Do Síně slávy byl uveden Jiří Kratochvíl, dlouholetý trenér juniorských reprezentací ve slalomu a sjezdu na divoké vodě. „Že jsem tady tak dlouho vydržel, to je zejména hodnými a krásnými lidmi, které jsem u vody poznal. Nemám slov,“ prohlásil. Na pódiu mu zatancovaly na skladbu YMCA od Village People desítky osobností od vody včetně dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové. 

Slavnostní vyhlášení ankety sekce divoké vody Českého svazu kanoistiky se konalo v BEA Centru v Olomouci a neslo se v duchu vaření. Vyhlášení dalšího svazové hlasování společně s rychlostními kanoisty se uskuteční v lednu v Praze. 

Anketa Kanoista roku na divoké vodě 2016:
Celkové pořadí: 1. Prskavec (K1) 261, 2. Satková (K1, C1) 80, 3. Hradilek (K1) 60
Slalom: 1. Prskavec (K1) 259, 2. Hradilek (K1) 86, 3. Gebas (C1) 84, 4. Přindiš (K1) 69, 5. Kašpar, Šindler (C2) 40, 6. Kudějová (K1) 26
Junioři: 1. Lhota (C1) 190, 2. Fišerová (K1, C1) 135, 3. Kašpar, Mrůzek 77
Sjezd: 1. Rolenc (C1) 198, 2. Satková (K1, C1) 155, 3. Slanina (C1) 114
Junioři: 1. Satková (K1, C1) 235, 2. Šmoldas (C1) 117, 3. Paloudová (K1, C1) 100 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace