König dojel v 19. etapě Gira na 8. místě, z vítězství se radoval Ital Aru

Český cyklista Leopold König předvedl v 19. etapě Gira d'Italia vynikající výkon a do cíle dorazil na 8. místě. Celkově se tak posunul na 5. příčku. V čele je Španěl Contador před vítězem dnešní etapy Italem Aruem.

Ital Fabio Aru se raduje v cíli 19. etapy Giro d´Italia.

Ital Fabio Aru se raduje v cíli 19. etapy Giro d´Italia. | Zdroj: Reuters

Etapa byla sice dlouhá, ale rozhodovalo posledních osm kilometrů. Za polovinou závěrečného stoupání zaútočil ze silné skupinky Ital Fabio Aru, nejlepší mladík závodu.

Předjel Kanaďana Hesjedala a právě před ním zvítězil. Pomohl si tím na 2. místo celkové klasifikace.

00:00 / 00:00

Leopold König měl z 19. etapy Gira velké obavy, ale nakonec dopadla nad očekávání a v cíli zářil spokojeností

Leopold König chvilku tahal při jízdě s celkovým lídrem Contadorem, ale nakonec dojel na 8. místě a v průběžném pořadí se posunul mezi nejlepších pět závodníků.

„Bylo teplo a byl jsem hrozně nervózní, protože jsem se hodně špatně vyspal. Propotil jsem celou noc, nevím, co se stalo,“ říkal po závodě Leopold König.

„Abych řekl pravdu, měl jsem z toho strach, ale dopadlo to nad očekávání, takže můžeme být hodně spokojení,“ dodal šťastný český závodník.

Nemocný Roman Kreuziger dojel třiapadesátý se ztrátou 27 minut. Se ztrátou necelých 45 minut dorazil do cíle Petr Vakoč na 113. místě.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 19. etapa Gravellona Toce - Cervinia (236 km):
1. Aru (It./Astana) 6:24:14, 2. Hesjedal (Kan./Cannondale) -28, 3. Urán (Kol./Etixx-Quick-Step) -1:09, 4. Kangert (Est./Astana), 5. Kruijswijk (Niz./LottoNL), 6. Contador (Šp./Tinkoff-Saxo), 7. Landa (Šp./Astana) všichni -1:17, 8. König (ČR/Sky) -1:21, 9. Nieve (Šp./Sky) -1:24, 10. Geniez (Fr./FDJ) -2:24, ...53. Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) -27:14, 113. Vakoč (ČR/Etixx-Quick-Step) -44:47.

Průběžné pořadí: 1. Contador 78:48:40, 2. Aru -4:37, 3. Landa -5:15, 4. Amador (Kost./Movistar) -8:10, 5. König -10:47, 6. Trofimov (Rus./Kaťuša) -11:11, 7. Hesjedal (Kan./Cannondale) -12:05, 8. Caruso (It./BMC) -12:14, 9. Kruijswijk -12:53, 10. Geniez (Fr./FDJ) -15:07, ...22. Kreuziger -1:19:35, 115. Vakoč -4:20:14.

Tomáš Kohout, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít