Zprávy → Ostatní sporty3. září  2016 v 18:12  

König v královské etapě Vuelty obsadil desáté místo a celkově si polepšil na páté

Leopold König - Foto: Tomáš Kohout

Leopold KönigFoto: Tomáš Kohout

Český cyklista Leopold König skončil v královské 14. etapě Vuelty desátý před skupinou favoritů a v průběžném pořadí se posunul z šestého na páté místo. Jako první dojel do cíle v pyrenejském průsmyku Col d'Aubisque nizozemský cyklista Robert Gesink. V průběžném vedení zůstal Kolumbijec Nairo Quintana.

König v náročné etapě s třemi stoupáními první a závěrečným výšlapem nejtěžší kategorie potvrdil výbornou aktuální formu. Poté, co byl v úvodu posledního kopce po boku svého lídra z týmu Sky Christophera Froomea, odjel několik kilometrů před cílem dopředu a na taktizující Quintanu a Froomea najel půl minuty. 

V červeném trikotu lídra jedoucí Quintana se sice několikrát pokusil Froomeovi nastoupit, ale trojnásobný vítěz Tour de France ho vždy typickým frekvenčním tempem dojel. Cílem nakonec oba favorité projeli na 12. a 13. místě ve stejném čase s odstupem 1:47 minuty za Gesinkem. 

Zatímco na prvních dvou pozicích se po 196 km nic nezměnilo a Quintana vede před Froomem stále o 54 sekund, pořadí za nimi se hodně přesypalo. Na třetí příčku se posunul Kolumbijec Esteban Chaves, jenž dnes dojel o dvě sekundy před Königem a ztrácí 2:01 minuty. 

Čtvrtý je nově jeho britský kolega z týmu Orica BikeExchange Simon Yates, který byl v etapě pátý a polepšil si celkově o tři místa. Aktuálně se tak vyrovnal dvojčeti Adamovi, jenž byl čtvrtý na letošní Tour de France. 

König je pátý s odstupem 2:38 minuty a náskokem 50 sekund na šestého Alberta Contadora. Slavného Španěla dnes porazil český vrchař o 51 sekund a předstihl ho v průběžném pořadí. Největším poraženým dne byl další španělský cyklista Alejandro Valverde, jenž se v závěrečném stoupání neudržel s nejlepšími a z průběžné třetí pozice klesl až na devatenáctou. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace