Zprávy → Ostatní sporty21. října  2016 v 16:20  

Krpálek nabírá kila svalů. Sní o vítězství nad francouzským obrem Rinerem

Olympijský vítěz Lukáš Krpálek - Foto: Martin Váňa

Olympijský vítěz Lukáš KrpálekFoto: Martin Váňa

Jediná zlatá medaile na olympijských hrách v Riu de Janeiru přišla od Lukáše Krpálka. Ten ji vybojoval 11. srpna, od té doby takřka každý den absolvuje rozhovory, setkání s fanoušky nebo propagační akce. Mezitím nabírá v posilovně další kilogramy svalů, aby mohl uspět i v těžší váhové kategorii.

„Tenhle rok byl nejlepší v mém životě a už asi nepůjde překonat. Ale určitě nechci skončit tím, že se mi podařila vyhrát olympiáda a konec,“ slibuje Lukáš Krpálek. 

Už v Riu de Janieru sliboval, že se na tatami vrátí a to v jiné hmotnostní kategorii. Zatím sbíral úspěchy ve váze do 100 kilogramů, nově se bude prát v takzvané „plusce“, tedy s borci, jejichž hmotnost dosahuje minimálně na 100 kilogramů. 

Čtěte také: VIDEO: První setkání zlatých hochů z Ria. Krpálek překvapil Petráčka v rozhlasovém studiu

Kdo by si myslel, že nabrat bude pro Lukáš snadné, ten by se mýlil. Přírůstek na váze totiž musí být pouze ve svalech, nikoli tuku. A to rozhodně není jednoduché. Nejlepší český judista všech dob se do velké výzvy pustil s vervou a po třech týdnech tvrdé práce v posilovně má už 112 kilogramů. 

„Je to obrovská výzva a doufám, že se mi tam bude dařit. Že budu vozit medaile i v kategorii nad 100 kilogramů. První roky budou těžké, než se připravím, zesílím a naberu nějakou hmotu. Věřím, že jednoho dne získám medaile na světovém šampionátu i na olympiádě,“ plánuje. 

Uspěchat ale Lukáš Krpálek nic nechce, prát se na tatami s až o 50 kilogramů těžšími soupeři chce velmi důkladnou přípravu. První velkou akcí by tak pro českého judistu měl být až zářijový světový šampionát. 

Tam by mohlo dojít i na souboj, na který čeká celý judistický svět, Krpálek versur Riner. Francouzský 145kilogramový obr prohrál naposledy v roce 2010 a porazit ho je pro Krpálka vůbec největší výzva pro nadcházející olympijský cyklus. 

Autor:  Petr Kadeřábek  (pka), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace