Zprávy → Ostatní sporty1. října  2016 v 08:15  

Kulhavý si v seriálu Kolo pro život zazávodí s dětmi. Přeje si, aby si z cyklistiky něco odnesly do života

Cyklista Jaroslav Kulhavý získal v Riu stříbrnou medaili v cross country - Foto:  Reuters

Cyklista Jaroslav Kulhavý získal v Riu stříbrnou medaili v cross countryFoto:  Reuters

Žádného jiného závodu se v Čechách a na Moravě nezúčastní tolik cyklistů jako seriálu Kolo pro život. Populární podnik končí v sobotu v Novém Městě na Moravě a velmi zvučného soupeře budou mít mezi sebou ti nejmladší sportovci na horských kolech. Společně s dětmi na start vyrazí olympijský vítěz z Londýna a stříbrný z letošních her v Riu Jaroslav Kulhavý.

Úspěšný biker měl mladým cyklistům původně dělat předjezdce, ale nakonec jim bude rivalem. Jaroslav Kulhavý totiž nastoupí na startovní rošt všech kategorií pro malé cyklisty. 

„Děti se naučí respektu k druhým dětem a ponesou si to i do života. Není to vyloženě o sportu, že by tady jezdili na kole, ale je to taková škola života. A hlavně je praktikovaná hrou, takže se děti baví,“ těší Kulhavého. 

 

Biker Jaroslav Kulhavý se na závod s dětmi těší. Malí cyklisti se prý naučí respektu a odnesou si něco do života

Vložit na svůj web

Zmíněnou školou života si v posledních letech prošel i on sám Kulhavý. V období mezi olympijským triumfem v Londýně a druhým místem na letošních hrách v Riu ho více než soupeři trápilo vlastní zdraví. Vypořádat se musel se zlomenou kolenní čéškou a také operací zlomeného zápěstí.  

„Od Londýna přibyla spousta zkušeností. Věk nezastavím, věk jde samozřejmě proti mně, ale loni jsem vyhrál dva světové poháry, takže se pořád dokážu připravit. Z každého problému se dokážu vymotat. Má to pro mě cenu i do osobního života,“ přiznává Kulhavý. 

Jednatřicetiletý biker na své problémy vyzrál. Malí cyklisté, kteří by chtěli vyzrát na olympijského šampiona nebo si prostě jen užít společného závodu s ním, mají ideální příležitost v sobotu dopoledne na tratích u Vysočina Areny. Pojede se poslední díl seriálu Kolo pro život. 

Autor:  Marek Augustin, Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace