Lucie Charvátová šokovala Hochfilzen. Ve sprintu doběhla pátá

Fantastický výsledek zaznamenala biatlonistka Lucie Charvátová. V Hochfilzenu během sprintového závodu na 7,5 kilometru nestačila pouze na čtyři soupeřky a doběhla pátá. O 4 sekundy porazila i stále vedoucí ženu Světového poháru Gabrielu Soukalovou, která doběhla osmá. Závod ovládly Němky.

Lucie Charvátová v Hochfilzenu překvapila pátým místem fanoušky i sama sebe

Lucie Charvátová v Hochfilzenu překvapila pátým místem fanoušky i sama sebe | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Doposud nejlepším výsledkem 22leté Lucie Charvátové ve Světovém poháru bylo 50. místo. Na 7 a půl kilometru dlouhé trati v Hochfilzenu ale předvedla výkon s jednou chybičkou. Tou byla jedna netrefená rána při střelbě vleže.

I s vysokým startovním číslem 55 závodnice jabloneckého klubu letěla po okruhu a strašila slavnější soupeřky. V cíli byla těsně čtvrtá, od stupňů vítězů ji dělilo 11 desetin sekundy a odolala i tlaku Němky Dahlmeierové. Překonala ji pouze další Němka Hammerschmidtová, i tak je 5. místo zatím nejlepším výsledkem její kariéry.

O čtyři sekundy porazila i českou výkonností jedničku a stále vedoucí ženu pořadí SP Gabrielu Soukalovou. Ta jednou chybovala při druhé položce a skončila osmá.

Čekalo se jen, až se trefím, září Charvátová po nejlepším výsledku v kariéře

Závod ovládly Němky. Bez jediné chyby získala své první individuální vítězství v seriálu Franziska Hildebrandová, která porazila krajanky Maren Hammerschmidtovou a Miriam Gössnerovou.

Za dalších Česek skončila nejlépe Eva Puskarčíková, která se dvěma trestnými okruhy ztratila minutu a dojela ve třetí desítce. Čtvrtou desítku zahajuje Veronika Vítková, která závod zkazila už v úvodu třemi chybami na „ležce“.

Jedinou Češkou bez bodů zůstala Jitka Landová, kompletní česká pětice ale postoupila do zítřejšího stíhacího závodu.

Gabrielu Soukalovou obralo o další pódiové umístění zaváhání na střelnici | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Závody SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):
Ženy - sprint 7,5 km: 1. Hildebrandová 20:04,1 (0 trestných kol), 2. Hammerschmidtová -15,1 (0), 3. Gössnerová (všechny Něm.) -21,0 (1), 4. Bescondová (Fr.) -23,4 (0), 5. Charvátová (ČR) -24,5 (1), 6. Dahlmeierová (Něm.) -24,6 (1), 7. Džymová (Ukr.) -28,6 (0), 8. Soukalová (ČR) -28,7 (1), 9. Oberhoferová (It.) -34,2 (0), 10. Dorinová Habertová (Fr.) -36,6 (2), ...24. Puskarčíková -1:03,7 (2), 32. Vítková -1:17,5 (3), 47. Landová (všechny ČR) -1:34,5 (2).
Průběžné pořadí SP (po 4 z 26 závodů): 1. Soukalová 174, 2. Dorinová Habertová 166, 3. Hildebrandová 163, 4. Wiererová (It.) 160, 5. Pidhrušná (Ukr.) 154, 6. Eckhoffová (Nor.) 126, ...11. Vítková 106, 30. Charvátová 40, 34. Puskarčíková 36, 60. Landová 9.