Mickovi na ME o dvě vteřiny unikla medaile. Radši bych byl pátý než čtvrtý, říká

Po pátém místě na kraulařské patnáctistovce dokázal český plavec Jan Micka na mistrovství Evropy znovu vylepšit český rekord a znovu zaútočit na medaili. Ve finále závodu na 800 metrů volným způsobem skončil čtvrtý, když ho od první seniorské medaile na velké akci dělily přesně 2 celé 39 setin sekundy.

Jan Micka na medaili z ME nedosáhl

Jan Micka na medaili z ME nedosáhl | Foto: Michal Jurman

„Brambory moc nemusím. Radši bych byl pátý než čtvrtý. Ale aspoň to čtvrté místo a osobáček po dvou letech. Aspoň trošku spokojenosti,“ zhodnotil své poslední vystoupení na plaveckém ME Jan Micka. Na osmisetmetrové trati skončil čtvrtý.

00:00 / 00:00

Jana Micku získal k rozhovoru po čtvrtém místě na ME reportér ČRo Michal Jurman

Český rekord jste překonal o dvě sekundy.

Ale měl jsem za to, že bych mohl porazit Ukrajince Romančuka, který plaval o dvě vteřiny rychleji. Ještě na 400 metrech jsem byl s ním a říkal jsem si, že je to v pohodě. Pak jsem si potřeboval zjistit, kolik mám metrů, tak jsem se díval a na třech obrátkách jsem se hrozně zpomalil.

Začaly mi pomalu docházet síly a Romančuk mi ujel. Snažil jsem se ho stáhnout, ale nevyšlo to.

Od bronzu vás nakonec dělily 2 sekundy a 39 setin. Kdy jste už věděl, že to nedopadne?

Celou dobu jsem měl v hlavě, že už to mohlo dopadnout, ale udělal jsem špatně ty obrátky. Pak už jsem to nedokázal zrychlit. Na české poměry je to dobrý čas, ale na Evropu či svět je to veteš.

Finsko je pro mě ideální, říká o svém tréninku plavkyně Moravčíková

Šampionát můžete hodnotit i celkově. Na patnáctistovce jste byl pátý, na osmistovce čtvrtý.

Osmistovka bohužel nejí olympijská. Na posledním mistrovství to bylo 7,52 a páté místo. Dnes 7,50 a čtvrté místo. Aspoň je tam nějaký posun.

Co vám to řeklo o přípravě na olympijské hry?

Jde to tím správným směrem. Za dva měsíce uvidíme, jak to dopadne.