Motocyklovou VC San Marina poznamenala smrt, zemřel Japonec Tomizava

Tragicky skončila pro japonského jezdce Šoju Tomizawu Velká cena San Marina, 12. díl mistrovství světa silničních motocyklů. Devatenáctiletý mladík spadl během závodu kategorie Moto2, následně do něj navíc narazily stroje dvou soupeřů jedoucích za ním. Japonec byl okamžitě převezen do nemocnice, svým zraněním ale podlehl. Všechny třídy vyhráli na okruhu v Misanu Španělé - "stopětadvacítky" Marc Márquez, Moto2 Toni Elías a MotoGP Dani Pedrosa.

Závod poznamenaný smrti Japonce Tomizawy vyhrál Španěl Elías

Závod poznamenaný smrti Japonce Tomizawy vyhrál Španěl Elías | Zdroj: ČTK

Neštastná událost, která skončila smrtelnou nehodou Japonce Tomizawy, se odehrála v 11. kole závodu kategorie Moto2. Devatenáctiletý motocyklista po výjezdu z jedné ze zatáček ztratil kontrolu nad svým strojem a upadl. Za ním jedoucí Alex DeAngelis a Scott Redding už neměli nejmenší šanci se Japonci vyhnout a do svého soupeře, ležícího na trati, narazili.

Zatímco Sanmaríňan a Brit z nehody vyšli bez vážnějšího zranění, Tomizawa zůstal bezvládně ležet na vozovce a po převozu do nemocnice zemřel. Podle dostupných informací měl proraženou lebku, zlomeniny v horní časti těla a vnitřní krvácení.

Závod Moto2 nakonec vyhrál Španěl Toni Elías, Lukáš Pešek získal za 15. místo jeden bod. Karel Abraham, druhý Čech jezdící tuto kategorii, do Grand Prix San Marina kvůli zdravotním problémům nenastoupil. Nejslabší kubaturu do 125 ccm ovládl další Španěl Marc Márquez, Jakub Kornfeil dojel šestnáctý. V královské třídě MotoGP vybojoval prvenství Španěl Dani Pedrosa.

GP San Marina, 12. závod MS silničních motocyklů v Misanu:

Do 125 ccm: 1. Márquez (Šp./Derbi) 39:56,117, 2. Terol (Šp./Aprilia) -2,185, 3. Vázquez (Šp./Derbi) -5,628,...16. Kornfeil (ČR/Aprilia) -1:00,269
Průběžné pořadí MS (po 11 ze 17 závodů): 1. Márquez 197 b., 2. Terol 188, 3. P. Espargaró 177,...17. Kornfeil 16

Moto2: 1. Elías (Šp./Moriwaki) 43:33,996, 2. Simón (Šp./Suter) -1,969, 3. Lüthi (Švýc./Moriwaki) -11,917, ...15. Pešek (ČR/Moriwaki) -37,012
Průběžné pořadí MS (po 11 z 17 závodů): 1. Elías 211, 2. Simón 128, 3. Lüthi 124, ...17. Abraham (ČR/FTR) 33, 31. Pešek 5

MotoGP: 1. Pedrosa (Šp./Honda) 44:22,059, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -1,900, 3. Rossi (It./Yamaha) -3,183
Průběžné pořadí MS (po 12 z 18 závodů): 1. Lorenzo 271 b., 2. Pedrosa 208, 3. Dovizioso 139, 4. Rossi 130, 5. Stoner 130

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít