Zprávy → Ostatní sporty13. listopadu  2016 v 11:44  

Motocyklový závodník Kornfeil zakončil sezonu v MS sedmým místem

Jakub Kornfeil na dráze ve Valencii - Foto:  ČTK

Jakub Kornfeil na dráze ve ValenciiFoto:  ČTK

Závodník Jakub Kornfeil zakončil letošní sezonu v nejslabší třídě mistrovství světa silničních motocyklů sedmým místem, které vybojoval na okruhu ve španělské Valencii. Druhý český zástupce v Moto3 Karel Hanika, jenž ve Velké ceně Valencie startoval na divokou kartu, skončil mimo body na 22. místě.

Třiadvacetiletý Kornfeil sice nenavázal na druhé místo z předchozího závodu v Malajsii, ale i tak si díky dalšímu umístění v první desítce s přehledem pojistil konečné osmé místo v tabulce mistrovství světa, čímž si vytvořil nové kariérní maximum. 

Kornfeil do závodu ve Valencii startoval až z osmé řady, ale především díky dobrému startu se rychle dostal do první desítky. V určitých fázích závodu se český jezdec pohyboval i na páté pozici, ale nakonec si dojel pro body za sedmé místo, kterým se rozloučil s motocyklem Honda. Od příští sezony totiž bude v mistrovství světa startovat se strojem Mahindra. 

Opačný průběh závodu než Kornfeil prožil ve Valencii Karel Hanika. Ten sice startoval z desátého místa, ale postupně se propadal a dojel až na 22. příčce. 

Z vítězství v závodě Moto3 se radoval již jistý mistr světa Brad Binder z Jihoafrické republiky před Španělem Joanem Mirem. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace