Zprávy → Ostatní sporty30. prosince  2012 v 12:12  

Na NBA si pořád zvykám, není to dobré, mrzí Jana Veselého z Washingtonu

Washingtonu se ani v této sezoně nedaří. Ilustrační foto - Foto:  ČTK/AP

Washingtonu se ani v této sezoně nedaří. Ilustrační fotoFoto:  ČTK/AP

Podobnou, a možná ještě horší krizi než vloni zažívají letos basketbalisté Washingtonu Wizards. Z osmadvaceti zápasů, které v nové sezoně odehráli, odcházeli z palubovky jen čtyřikrát jako vítězové. Trenér Randy Wittman i hráči čelí hněvu fanoušků, sami ale nevědí, jak z krize ven. Naposledy využilo špatné formy Wizards Chicago, kterému Washington podlehl 77:87.

„Týmový výkon byl dobrý, jen v koncovce jsme měli problém soustředit se na správné zakončení. V obraně nám není co vytknout, ale v útoku to nebylo dobré, úspěšnost střelby byla horší," lituje po prohraném duelu jediný český zástupce v NBA Jan Veselý, který dres Kouzelníků obléká už druhým rokem. 

Jenomže stejně jako neměl důvod k radosti v sezoně minulé, nemá ho ani letos. Wizards zahájili nový ročník sérií dvanácti porážek, což je nejkatastrofálnější start do sezony v klubové historii. Z osmadvaceti dosud odehraných zápasů mají jen čtyři výhry, a i když se jedna z nich překvapivě zrodila proti obhájcům titulu z Miami, nic to nemění na faktu, že je Washington bezpečně nejhorším týmem ligy. 

 

Basketbalisté Washingtonu prožívají další krizovou sezonu, i s Janem Veselým v sestavě

Vložit na svůj web

„Atmosféra určitě není ideální, ale snažíme se vždycky zapomenout na předchozí porážku a jít dál. Moc se nám to nedaří, ale co se dá dělat, musíme jít dál a hrát další zápas," krčí bezmocně rameny Jan Veselý. 

Jenomže s každou další prohrou padá na celý tým těžší a těžší psychická deka a pod Randy Wittmanem se povážlivě kymácí trenérská židle. 

„Tlak je tu na všechny, na hráče, trenéra, na management. Nechtěl bych to nijak víc komentovat, ale všichni jsme součást týmu a nevíme, co se může stát. Je to těžké, já sám si pořád zvykám na pozici v týmu a v NBA, bojuju s tím. Nevím, v jaké pozici teď jsem, ale když dostanu šanci, snažím se nechat na hřišti všechno. Ale musím ještě hodně trénovat, abych se do toho dostal." 

Mužstvu rozhodně nepomáhá ani rozsáhlá marodka, se kterou se potýká už od začátku sezony. Nejcitelněji chybí pivot John Wall, který se už několik měsíců marně snaží vyléčit zraněné koleno. 

„Tým pořád není kompletní, vždycky se najde někdo, kdo je zraněný nebo má aktuálně nějaký problém, to nás taky omezuje. Hráči pak nejsou zvyklí na pozice, když někde musí zaskočit, je to těžší," povzdechne si Jan Veselý, který přišel do celku Wizards před loňskou sezonou jako šestý hráč draftu. 

České Vánoce 

Chmurné myšlenky, které chtě nechtě musí vzhledem k postavení Washingtonu v tabulce NBA mít, se ostravský rodák snažil zaplašit alespoň v průběhu vánočních svátků, i když zpátky do své domoviny se nedostal. 

„Přijela sem za mnou do DC teta, udělali jsme si řízek s bramborovým salátem a hrachovku, měli jsme české Vánoce," pousměje se Jan Veselý a přidá i novoroční přání: 

„Vyhrávat víc zápasů a aby se tým zvedl.“ 

Autor:  Tereza Jelínková  (tej)
Pořad: Sportžurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: sobota–neděle 18:10  |  Délka pořadu: 105 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace