Nejdřív ztráta, pak dominance. Basketbalistky USK porazily v Eurolize Wislu Krakov

Basketbalistky USK Praha vyhrály i druhý zápas v letošním ročníku Euroligy. V domácím prostředí i přes rozpačitý úvod porazily polskou Wislu Krakov 84:63. V mužské Lize mistrů podlehl Nymburk o 6 bodů v turecké Bandirmě.

Hráčky ZVVZ USK Praha porazily Wislu o 21 bodů

Hráčky ZVVZ USK Praha porazily Wislu o 21 bodů | Zdroj: ČTK

Českým mistryním se hrubě nepovedly první dvě minuty zápasu. Polské soupeřky zaznamenaly rychle tři úspěšné trojky a vedly 9:0. Jenže pak se „Vysokoškolačky“ vzpamatovaly, rychle vyrovnaly a už po deseti minutách vedly 27:23.

„Začalo to hrozivě a už jsem si myslela, že se historie opakuje, ale tým je zkušený zvládly jsme to už v prvním poločase, i když měl soupeř velmi dobrou střelbu,“ řekla po zápase České televizi trenérka USK Natália Hejková.

Basketbalistky USK totiž v předchozích třech letech úvodní domácí zápasy v Eurolize prohrály, jenže tentokrát byly od druhé čtvrtiny dominantní. Do přestávky už si nesly 18bodový náskok za stavu 52:34.

„Polkám postupně docházely síly a zázračné střely jim přestaly padat. Jsem ráda, že jsme ty první domácí zápasy zlomily,“ řekla trenérka.

Náskok narůstal i ve druhé polovině a nakonec rozdíl činil 21 bodů. Z vítězek se o něj nejvíc přičinila Srbka Sonja Petrovičová s 25 body a šesti doskoky.

Basketbalisté Nymburku poprvé v Lize mistrů zaváhali, když po dvou výhrách prohráli 69:75 na hřišti Banvitu Bandirma. S hlavním favoritem skupiny A sice sváděli dlouho vyrovnanou bitvu, ale v poslední čtvrtině oproti předchozím dvěma zápasům nedokázali soupeře zlomit a vinou horšího doskakování prohráli.

Utkání 2. kola skupiny A Evropské ligy basketbalistek:
ZVVZ USK Praha - Wisla Krakov 84:63 (27:23, 52:34, 67:46)
Nejvíce bodů: Petrovičová 25, Xargayová 15, Vaughnová 12, Šteinbergaová 11, Vyoralová 9 - Simmonsová 16, Kobrynová a Morrisonová po 13, Ygueravideová 12. Fauly: 16:16. Trestné hody: 18/12 - 6/5. Trojky: 6:8. Doskoky: 35:20.

Utkání 3. kola skupiny A basketbalové Ligy mistrů:
Banvit Bandirma - Nymburk 75:69 (18:14, 38:37, 59:55)
Nejvíce bodů: Orelik 17, Theodore 15, Murič 14, Kulig 13 - Sant-Roos 14, Lawrence 11, Welsch 10, Hruban a Simpson po 9. Fauly: 14:22. Trestné hody: 19/12 - 10/7. Trojky: 7:6. Doskoky: 48:33.