Zprávy → Ostatní sporty5. října  2016 v 10:19  

Nic není hotové, vědí volejbalistky před barážovou odvetou na Slovensku. Velký krok je teprve čeká

Zasmečují české volejbalistky na Slovensku? Odveta baráže o postup na mistrovství Evropy je čeká v 17 hodin - Foto:  ČTK

Zasmečují české volejbalistky na Slovensku? Odveta baráže o postup na mistrovství Evropy je čeká v 17 hodinFoto:  ČTK

České volejbalistky si chtějí pohlídat postup na mistrovství Evropy. K tomu potřebují zvládnout odpolední odvetu baráže v Popradu proti domácím Slovenkám. Minimálně podle prvního zápasu by to neměl být neřešitelný problém, Češky totiž v Jablonci vyhrály o víkendu hladce 3:0 na sety. A soupeřky si teď lámou hlavu, jak překonat úspěšný český blok.

Slovenská smečařka Erika Salanciová má jasno v tom, co je třeba zlepšit, aby její tým nakonec nebyl jen skupinou komparsistek při české barážové jízdě až na šampionát. 

„Všechno,“ zasměje se Salanciová, ale pak přejde do vážného tónu: „Nejvíc útok. Doufám, že se z toho rychle vzchopíme.“ 

 

Nepočítáme, nemá to význam, říká před barážovou odvetou trenér českých volejbalistek Zdeněk Pommer

Vložit na svůj web

První zápas nabídl jen hodně krátkou podívanou a hlavně propastný rozdíl mezi oběma výběry. Češky snad až zneuctily soupeřky neuvěřitelnými čtyřiadvaceti úspěšnými bloky, a i ve středeční odvetě hodlají před smečemi Slovenek zahradit prostor nad sítí. 

„Když hrajeme naši hru podle toho, co si řekneme, dokážeme porazit každého. Musíme se připravit na to, že nebudeme před domácím publikem, které nás hnalo. Nemáme v hlavách, že je to hotové. Udělaly jsme malý krůček, ale velký krok nás teprve čeká,“ ví česká kapitánka Aneta Havlíčková. 

Ta se zdráhá říct, jak blízko je její tým postupu. V Popradu musí uhrát aspoň dva sety, výhra Slovenek 3:1 by naopak znamenala barážové vyvrcholení rozhodujícím zlatým setem. Ale s něčím takovým vůbec nepočítá trenér Zdeněk Pommer. 

„Chceme vyhrát. Nepočítáme. Nemá to význam. Budeme pokračovat jako mančaft dál,“ řekl Pommer. Druhé barážové utkání mezi Českem a Slovenskem začne v Popradu v 17 hodin. 

Autor:  David Nyč, Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace