Zprávy → Ostatní sporty18. listopadu  2016 v 09:27  

Olympijské beachvolejbalistky trénovaly děti. Práce s nimi mě baví, řekla Sluková

Markéta Sluková a Barbora Hermannová - Foto: Dan Vojtěch

Markéta Sluková a Barbora HermannováFoto: Dan Vojtěch

Olympioničky a vicemistryně Evropy Barbora Hermannová a Markéta Sluková byly hlavními hvězdami celorepublikové akce Zažij beachvolejbal. A také byly nejvytíženější. Stihly totiž trénovat s dětmi v Pelhřimově a předtím také v Praze.

„Jsem velkou fanynkou Barbory Hermannové a Markéty Slukové,“ prohlásila po příchodu do areálu Beachklubu Ládví jedna z účastnic tréninku českého ženského beachvolejbalového páru, který se rozhodl předat své zkušenosti. 

Do tréninku, který kromě Hermannové a Slukové vedl i jejich trenér Simon Nausch, se zapojila asi dvacítka odvážlivců z řad dětí.  

 

Práce s dětmi mě hrozně baví. Jsou tvárné jako houby, prohlásila po tréninku s dětmi beachvolejbalistka Markéta Sluková

Vložit na svůj web

Beachvolejbalistky svým svěřencům nejprve vysvětlily některé základní techniky, mezi nimiž nechybělo například ani odbití míče obouruč spodem – tzv. bagr, a poté se mohlo začít hrát. 

„Učily nás bagr a příjem, poté si s námi povídaly a ptaly se nás na různé věci,“ líčila své zážitky jedna z účastnic tréninku. 

„Práce s dětmi mě hrozně baví. V takovém věku jsou hrozně tvárné a jsou jako houby, tím jak nasávají všechny informace. Myslím, že se na nás děti těšily, takže se snažily,“ dodává Markéta Sluková s tím, že to bylo přínosné pro všechny zúčastněné. 

Autor:  Jakub Kanta  (jbk), Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace