Zprávy → Ostatní sporty12. září  2016 v 15:38  

Plán paralympičky Husákové: Rozběhnout to naplno a na dráze vypustit duši

Kateřina Husáková ve společnosti dalšího z atletů na paralympiádě Daniela Hýny - Foto: Pavel Petr

Kateřina Husáková ve společnosti dalšího z atletů na paralympiádě Daniela HýnyFoto: Pavel Petr

Rozběhnout to naplno a na dráze vypustit duši. To chce při své premiéře na paralympiádě osmnáctiletá atletka Kateřina Husáková. Startuje v kategorii mentálně postižených sportovců. V brazilském Riu de Janeiru jí dnes večer čeká rozběh na 400 metrů.

„Jsem v kategorii T20 svaz mentálně postižených sportovců. Ve tři a půl letech jsem onemocněla epilepsií. Problém je, že nikdo neví, kdy mi může nastat epileptický záchvat. Utrpěla jsem po dvou letech za sebou dva záněty mozku. Když jsem byla malá, tak jsem byla docela inteligentní, ale pak se to nějak zvrtlo,“ říká Kateřina Husáková. 

Halová evropská šampionka z Petrohradu a bronzová medailistka z Global Games v Ekvádoru. O nedostatek inteligence se určitě před svým startem na paralympiádě bát nemusí. Snad jen nervozita by se na ní v jejích osmnácti letech mohla podepsat. 

 

Rozběh na 400 metrů dnes čeká teprve osmnáctiletou Kateřinu Husákovou, která startuje v kategorii mentálně postižených sportovců

Vložit na svůj web

„Nervozita je, já jsem nervák už od malička, ale snažím se to nějak eliminovat.“ Otázkou je, jak na závodnici reprezentující Sokol Královské Vinohrady ovšem dolehne atmosféra paralympijského závodu. Brazilci si totiž přehlídku nejlepších handicapovaných sportovců světa náležitě užívají a skvěle se přitom baví. 

„Na atletickém stadionu, jak jsem se byla podívat, to bylo něco neuvěřitelného, když je Brazilec, tak je to úplně jiné, ale myslím, že budou fandit nám všem. Ty závody budou velice prestižní a doufám, že mě ta atmosféra vybudí. Zatím jsem se na závodech s takovým počtem lidí nesetkala. Budu se snažit dostat do finálové účasti.“ 

Recept na finále Kateřina Husáková má. Ví, co pro úspěch musí udělat. „Rozběhnout to naplno a dorazit se. Když nemůžeš, přidej,“ připomněla na závěr motto nejslavnějšího českého běžce Emila Zátopka. Rozběh jí čeká dnes kolem třiadvacáté hodiny českého času.  

Autor:  Pavel Petr  (ppe), Nikola Šrámková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace