Plavkyně Závadová se ve finále MS zhoršila o 6 sekund, v polohovce skončila sedmá

Česká plavkyně Barbora Závadová nedokázala zopakovat výkon z rozplavby a ve finále polohového závodu na 400 metrů na mistrovství světa v krátkém bazénu v kanadském Windsoru obsadila sedmé místo. Znakařka Simona Baumrtová svůj první start na šampionátu v účast mezi elitní osmičkou neproměnila, na stovce obsadila v semifinále jedenáctou pozici.

Barbora Závadová má na začátku zimní sezóny dost důvodů k úsměvům

Barbora Závadová má na začátku zimní sezóny dost důvodů k úsměvům | Foto: Michal Jurman

Závadová, pátá žena z dlouhé polohovky z MS v padesátimetrovém bazénu loni v Kazani, původně do Windsoru ani jet nechtěla, neboť si po nevydařeném vystoupení na olympijských hrách v Riu dopřála delší volno a začala plnit náročné tréninky pod vedením Itala Paola Bossiniho.

Nakonec předvedla v rozplavbě kvalitní čas a obhájila své umístění ze šampionátu před dvěma lety v Dauhá. Tam ale tehdy zaplavala výkon 4:30,95 minuty.

Plavkyně Závadová chystá radikální změnu tréninku, přesune se do Austrálie

Třiadvacetiletá česká rekordmanka Závadová byla v rozplavbě ve Windsoru pátá a pokud by svůj čas ve finále zopakovala, toto umístění by udržela. Jenže časem 4:37,79 zaostala Závadová za svým výkonem z rozplavby o 5,73 sekundy a skončila sedmá

Svůj první titul na šampionátu vybojovala na této trati největší hvězda Katinka Hosszúová z Maďarska, která dohmátla v času 4:21,67 minuty.

Bumrtové chybělo 61 setin

Baumrtová v semifinále předvedla výkon 57,68 sekundy a byla tak o 31 setin pomalejší než před dvěma lety v Dauhá, kde skončila na této trati devátá. Její tři roky staré národní maximum má hodnotu 56,28 sekundy. Baumrtové chybělo na poslední postupový čas do finále 61 setin. Na MS ve Windsoru ji čekají ještě dvě znakařské tratě, kde by opět mohla útočit na postup mezi elitní osmičku.

Maďarka Hosszúová ve finálovém bloku startovala ve třech individuálních disciplínách ze čtyř a kromě titulu na dlouhé polohovce vybojovala ještě stříbro v závodu na 200 metrů volný způsob a postoupila do finále znakařské stovky. Porážku v boji o titul jí dnes připravila Italka Federica Pellegriniová, která tak vybojovala vůbec první zlato po sérii čtyř stříbrných medailí za sebou.

Plavkyně Simona Baumrtová skončila v rozplavbě na 200 metrů znak na 23. místě | Foto: Reuters