Zprávy → Ostatní sporty3. prosince  2016 v 17:57  

Po kariéře se chystáme s rodinou přesunout do Česka, plánuje Jícha

Házenkář Filip Jícha - Foto: Wikimedia Commons

Házenkář Filip JíchaFoto: Wikimedia Commons

Jestli někdo v posledních deseti letech proslavil českou házenou, pak je to Filip Jícha. Zásluhou nadání - a pak hlavně tvrdé práce - se dostal až mezi absolutní elitu. Teď ve 34 letech ale řeší spíš zdravotní problémy. A tak už házenkář Barcelony přemýšlí i nad další budoucností po hráčské kariéře.

„Mám smlouvu do roku 2019 a musím říct, že potom je v plánu jenom konec,“ má jasno Filip Jícha. Jeho rozhodnutí by se asi změnilo jen v případě, že by byl stoprocentně zdravotně v pořádku. 

Po nejrůznějších problémech v posledních letech - třeba se stydkou kostí nebo koleny - to ale momentálně nevypadá pravděpodobně. Házenkářský život Filipa Jícha byl - a zatím stále je - bohatý, v roce 2010 stal se nejlepším házenkářem světa, vyhrál Ligu mistrů, kromě Česka si v mládí vyzkoušel angažmá na Arabském poloostrově, potom ve Švýcarsku, Německu a naposledy ve Španělsku. 

 

Na začátku své kariéry bych neřekl, že 12 let z dospělé kariéry odehraju ve dvou nejslavnějších házenkářských klubech, říká Filip Jícha

Vložit na svůj web

„Na začátku své kariéry bych neřekl, že 12 let z dospělé kariéry odehraju ve dvou nejslavnějších házenkářských klubech, kterými jsou Barcelona a Kiel,“ říká Jícha. 

A to dokazuje, že tenhle dvoumetrový chlapík se dostal mezi absolutní házenkářskou elitu. Během svých angažmá sbíral nejenom sportovní ale také životní zkušenosti - těší ho, že poznal různé úhly pohledu a názory, jak házenkářské tak lidské. Všechno tohle připravilo a připravuje Filipa Jíchu na období po hráčské kariéře. 

„Nevím, jestli budu trenérem, zůstanu v házenkářském prostředí, nebo si otevřu kavárnu,“ přemýšlel Filip Jícha v listopadu na reprezentačním srazu, který pro něj ale skončil dalším zranění kolena a následnou operací. I během rekonvalescence tak může přemýšlet nad svou budoucností. A ta by měla být v Česku. 

„Teď můžu říct, že se chceme vrátit do České republiky. Chceme se vrátit do Prahy a začít hezký normální rodinný život,“ dodává jeden z nejúspěšnějších českých zástupců v kolektivních sportech házenkář Filip Jícha. 

Autor:  Mirko Vasić  (mva), Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace