Zprávy → Ostatní sporty19. listopadu  2016 v 15:00  

Právník Šťovíček byl zvolen prezidentem Autoklubu. Chce financování ze soukromých zdrojů

Právník Jan Šťovíček - Foto: Prokop Havel

Právník Jan ŠťovíčekFoto: Prokop Havel

Novým prezidentem Autoklubu České republiky (AČR) byl dnes zvolen Jan Šťovíček. Úspěšný právník a dosavadní první viceprezident motoristického spolku vystřídá v čele Romana Ječmínka, který vedl organizaci od jejího založení v roce 1990.

„Myslím si, že je to dobře pro Autoklub. Kdyby byli dva kandidáti, tak by to Autoklub určitým způsobem rozdělovalo. Pan Ječmínek udělal rozumné a racionální rozhodnutí, které zklidnilo situaci,“ řekl čtyřiačtyřicetiletý Šťovíček před volbou. V ní získal 266 z 281 platných hlasů. Novým prvním viceprezidentem se stal Stanislav Minářík. 

Nový šéf Autoklubu si před sebe stanovil tři základní cíle - zajistit financování AČR i ze soukromých zdrojů, zlepšit práci s mládeží a výrazně více se věnovat i takzvanému obecnému motorismu. 

„Chci, aby Autoklub nebyl závislý na státních dotacích a vlastní drobné činnosti. Jsme jediný sportovní svaz, který podobné partnery nemá,“ řekl Šťovíček k hlavnímu úkolu. 

Čtěte také: Volební boj vyhrál Šťovíček předem. Stane se prezidentem Autoklubu ČR

Marketingově spolupracovat by chtěl zejména s automobilkami a firmami, které jsou s motorismem propojeny. „To je můj první cíl, abychom nebyli odkázáni jen na státní finance,“ uvedl. 

Na valné hromadě bylo zvoleno i nové prezidium AČR, které vedle Šťovíčka a Mináříka tvoří František Čečil, Pavel Jiran, Yvona Kneblová, Tomáš Kunc, Květoslav Mašita, Petr Moravec, Jiří Pošík, Jan Regner, Milan Šimák, Jiří Šitina a Ladislav Tejchman. 

Za mimořádné zásluhy a dlouholetou činnost byli oceněni Jiří Berger, Jiří Charvát a Gerhard Ittner, kteří získali odznak „Granátový lev“. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace