Zprávy → Ostatní sporty16. září  2016 v 10:24  

Přivez bronz, přejí si přátelé lukostřelce Drahonínského. V Riu může dokončit unikátní sbírku

Paralympijský lukostřelec David Drahonínský má kvůli Hrám i speciální účes - Foto: Pavel Petr

Paralympijský lukostřelec David Drahonínský má kvůli Hrám i speciální účesFoto: Pavel Petr

Hendikepovaný lukostřelec David Drahonínský už má ve sbírce zlatou medaili z paralympiády v Pekingu a stříbrnou z Londýna. V pátek večer se pokusí v brazilském Riu de Janeiru potvrdit roli favorita. Rád by totiž svou medailovou sbírku zkompletoval.

Paralympionik David Drahonínský získal zlato, stříbro i bronz jak na mistrovství světa, tak na evropském šampionátu. 

„Hodně přátel mi říká, že by bylo hezké, kdybych bral v Riu bronz a zkompletoval si sbírku medailí i na paralympiádě,“ prozradil Drahonínský. 

Na vozík je upoután od té doby, co ve stavu náměsíčnosti vypadl z balkónu ve třetím patře. Díky rehabilitaci a aktivnímu přístupu ke cvičení se ale z těžké situace dostal a odrazil se k nejvyšším lukostřeleckým metám. V Riu znovu patří k největším favoritům. 

 

Myslím si, že vím, co mám dělat, abych se dobře připravil, říká před svým důležitým večerem hendikepovaný lukostřelec David Drahonínský

Vložit na svůj web

„Vím, že chci medaili, ale jakou bude mít barvu, se uvidí podle toho, jestli tam bude někdo střílet líp než já. Myslím si, že vím, co mám dělat, abych se dobře připravil. Doufám, že budu zdravotně v pořádku a sednou si i ostatní věci,“ přál si hendikepovaný lukostřelec. 

Všechno se mu vydařilo na posledním mistrovství světa nebo evropském šampionátu, kde soupeřům ukázal svou sílu a získal si jejich respekt. 

„Mám v sobě pocit uspokojení, protože jsem loni vyhrál mistrovství světa a letos před paralympiádou mistrovství Evropy. Splnil jsem si tak všechny cíle, které jsem měl v lukostřelbě stanovené,“ potěšilo Drahonínského. 

Před dvěma a půl lety chtěl vystřelit světový rekord. Od té doby ho překonal sedmkrát. Před finálovým závodem na paralympiádě tak chce jediné – neusnout na vavřínech a plně se soustředit. 

„Na vavřínech spím posledních osm let a spí se mi na nich docela dobře. Nerad bych zase spal na matraci,“ dodal s tradiční dávkou humoru David Drahonínský. Závod lukostřelců vyvrcholí kolem půlnoci středoevropského letního času. 

Autor:  Pavel Petr  (ppe), Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace