Zprávy → Ostatní sporty4. září  2016 v 15:20  

Rosberg vyhrál Velkou cenu Itálie F1. Úřadující šampion Hamilton dojel druhý

Start Velké ceny Itálie F1 2016 - Foto:  Reuters

Start Velké ceny Itálie F1 2016Foto:  Reuters

Němec Nico Rosberg se stal vítězem Velké ceny Itálie vozů F1 v Monze. Jezdec Mercedesu vydělal především na dobrém startu, během kterého se dostal do vedení. To následně, vyjma zastávek v boxech, udržel až do cíle a oslavil sedmou letošní výhru. Pro druhé místo si dojel lídr šampionátu Lewis Hamilton.

Rozhodujícím momentem závodu v Monze byl start. Z první pozice startující Lewis Hamilton se totiž krátce po zhasnutí startovacích světel propadl až na šestou příčku, čímž nabral ztrátu. 

Velmi dobře toho využil jeho týmový kolega z Mercedesu Nico Rosberg, jenž se díky tomu posunul na první místo. Německý jezdec se posléze vyvaroval chyb a bezpečně projel cílem na první pozici. 

S odstupem více než 15 sekund za ním proťal pomyslnou cílovou pásku Lewis Hamilton. Britova cesta za stříbrnou příčkou nebyla vůbec přímočará – po špatném startu se musel vypořádat nejprve s Danielem Ricciardem a Valtterim Bottasem. 

Úřadující mistr světa pak dlouho jezdil za oběma jezdci stáje Ferrari – jak Kimiho Räikkonena, tak Sebastiana Vettela však nakonec předstihl díky lepší strategii. 

Poslední umístění na podiu si zajistil Vettel, za kterým dojel jeho stájový kolega Räikkönen. 

V průběžném pořadí se na první pozici stále drží Hamilton, druhý Rosberg na něj ale po dnešku ztrácí už pouze dva body. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace