Zprávy → Ostatní sporty18. září  2016 v 16:00  

Rosberg vyhrál Velkou cenu Singapuru, na čele šampionátu předstihl Hamiltona

Nico Rosberg na čele velké ceny Singapuru - Foto:  Reuters

Nico Rosberg na čele velké ceny SingapuruFoto:  Reuters

Jezdci stáje Mercedes, dominantního týmu posledních ročníků formule 1, si po Velké ceně Singapuru prohodili pozice na čele šampionátu. Vítězný Nico Rosberg díky třetímu vítězství v řadě předstihl týmového kolegu a rivala Lewise Hamiltona, ten pod umělým osvětlením dojel až třetí.

Nica Rosberga během 61 kol závodu nikdo nepřipravil o první místo, které si vyjel v kvalifikaci. Němec nevedl pouze ve chvílích, kdy jezdci absolvovali zastávky v boxech. Jenže tu poslední zastávku Němec vynechal a spoléhal na to, že i na opotřebovaných pneumatikách udrží 17sekundový náskok. 

Jenže zezadu se rychle blížil Australan Daniel Ricciardo, který chvílema jezdil až o tři sekundy lepší časy na kolo. Tempo ale neudržel až do konce a pod šachovnicovým praporkem dojel sekundu za Rosbergem. 

Třetí dojel doposud vedoucí muž šampionátu Lewis Hamilton, který se díky lepšímu poslednímu pit-stopu dostal před Kimiho Räikkonena. Obhájce loňského vítězství Sebastian Vettel se z chvostu startovního pole propracoval až na páté místo. 

Nico Rosberg měl v cíli několik důvodů oslavovat. Díky svému 22. triumfu se dostal do vedení v průběžném pořadí mistrovství světa o 8 bodů před Hamiltona. Němec zároveň v Singapuru jel svou 200. cenu v nejprestižnějším formulovém šampionátu a načal druhou padesátku pódiových umístění. 

Další závod se koná hned příští víkend. Týmy se ze Singapuru rychle přesunou do Malajsie a utkají se na okruhu v Sepangu. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace