Rozhodovalo se až v koncovkách, volejbalisté ale set proti Francii ve Světové lize opět neuhráli

Čeští volejbalisté prohráli ve Světové lize ve Francii i druhý zápas 0:3 na sety. Suverénům skupiny D tentokrát podlehli po mnohem vyrovnanějších sadách než v prvním duelu. Výběr trenéra Zdeňka Šmejkala klesl v tabulce na poslední čtvrté místo, Francouzi vedou s plným počtem 18 bodů.

Ve finále Uniqua extraligy dominují volejbalisté Českých Budějovic, Liberec se ale nechce vzdát | Foto: cvf. cz

Zkraje duelu vedli Češi 5:1, Francouzům ale moc dlouho netrvalo, než náskok soupeře smazali. Vyrovnaný set si nakonec připsali poté, co proměnili třetí setbol.

Ve druhé sadě chyběli na palubovce Rouzier a Ngapeth, které kouč Tillie nechal odpočívat. S pozměněnou francouzskou sestavou byli Češi opět v bodovém kontaktu. Znovu ovšem nezvládli těsnou koncovku.

I ve třetím setu se Francouzi mohly opřít o kvalitní servis a útok. Po dvou Sidibeových esech vedli už 17:12. Češi sice dokázali zareagovat, od stavu 22:22 ale bodovali pouze domácí.