Zprávy → Ostatní sporty25. října  2016 v 18:36  

Sáblíkovou čekají první ostré starty v rámci předolympijské sezony. Nejprve se vydá do Číny

Rychlobruslařka Martina Sáblíková - Foto:  ČTK

Rychlobruslařka Martina SáblíkováFoto:  ČTK

Rychlobruslařka Martina Sáblíková vstoupila v Německu do předolympijské sezony. Po úvodním testu vstoupí do Světového poháru v listopadu v Číně. Věří, že při úvodním startu bude ještě těžit z kvalitní letní přípravy na kole, byť se startu na letních hrách nakonec nedočkala.

„Na kolo jsem byla připravena docela dobře, takže jsem měla dobou výkonost a je možné, že mi to pomůže. Uvidíme, jak to bude vypadat na konci sezony,“ říká trojnásobná zlatá medailistka ze zimních her Martina Sáblíková. Ta letošní sezona pro ni bude předolympijská. 

Rok 2018 se blíží a rychlobruslaři si s předstihem vyzkouší ovál, na kterém se v Pchjongčchangu bude o cenné kovy bojovat. Zatím je to však velká neznámá. 

 

Na kolo jsem byla připravena docela dobře, takže jsem měla dobou výkonnost a je možné, že mi to pomáhá, říká Martina Sáblíková před novou sezonou

Vložit na svůj web

„Nevím vlastně vůbec nic. Nevím ani, jestli to mají hotové. Asi by ale měli, když tam má být v půlce února mistrovství světa. Na něm si vyzkoušíme, jaké to tam bude a jaký tam bude led – jestli bude rychlý, nebo pomalý. Jsem zvědavá,“ přiznává nejúspěšnější česká rychlobruslařka. 

První seznámení s prostředím tak přijde vhod. I pro závodnici, která v uplynulé sezoně vyhrála prakticky vše. Vedle Světového poháru také vícebojařské mistrovství světa i Evropy nebo světový šampionát na tři i pět tisíc metrů na jednotlivých tratích. 

„Je to super, protože člověk se pak může připravit na tu nejdůležitější sezonu tak, jak umí nejlépe. Navíc bude vědět, jaké tam jsou podmínky, jestli tam je teplo, nebo zima. Do olympiády se může mnohé změnit, ale už to nebude razantní změna,“ myslí si Sáblíková. 

Jedna změna ale bude. O olympijský start nebude bojovat sama. Pod pěti kruhy by se totiž Češky mohly představit i v soutěži týmů. Mladé závodnice jako Zdráhalová nebo Dřímalová se světu výrazně přibližují. Nejprve ovšem musí projít kvalifikací. 

Autor:  Pavel Petr  (ppe), Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace