Zprávy → Ostatní sporty27. října  2016 v 12:27  

Satoranského čeká ostrá premiéra v NBA. Očekává, že v barvách Wizards bude střídat různé posty

Tomáše Satoranského čeká v noci na čtvrtek premiérové utkání v NBA - Foto: Fotobanka Profimedia

Tomáše Satoranského čeká v noci na čtvrtek premiérové utkání v NBAFoto: Fotobanka Profimedia

Ze všech zámořských soutěží je NBA asi tou nejtěžší, do které se lze dostat. Na rozdíl od hokeje nebo amerického fotbalu mohou mít tamní basketbalové kluby ve svém týmu maximálně patnáct hráčů. Opravdu přísným výběrem prošli zatím čtyři Češi. Tomáš Satoranský, ten poslední z nich, teď povzbuzen povedenou přípravou vyhlíží svůj první ostrý zápas za Washington Wizards. Naskočí do něj v noci na pátek.

Tomáš Satoranský nečekal, že v přípravě na svůj premiérový ročník v NBA dostane v dresu Washingtonu Wizards tolik prostoru. 

„Jsem rád, že jsem si mohl vyzkoušet a zvykat si na styl NBA hned od začátku,“ řekl Satoranský s tím, že se podle jeho názoru jednalo o záměr trenéra. Je totiž jediným hráčem, jehož kouč Scott Brooks přivedl z Evropy. 

V průměru postavil Satoranského v přípravě k více než dvaceti minutám na utkání. Talentovaný rozehrávač během nich zaujal svoji všestranností, díky které může zastat několik postů a získat také více času na palubovce. 

 

Basketbalista Tomáš Satoranský musí být v NBA připravený na cokoli, jak řekl Radiožurnálu. Očekává, že bude alternovat na různých pozicích

Vložit na svůj web

„Z přípravných zápasů jsem pochopil, že budu alternovat na různých pozicích. Bude záležet na naší sestavě a na soupeři, kam se zrovna budu hodit. Musím být připravený na cokoli, nesmí mě nic zaskočit. Snažím se hrát vždycky na sto procent, což mi musí zůstat i během sezony,“ hecoval se Satoranský. 

Z tria Zídek, Welsch, Veselý, které si ještě před Satoranským vyzkoušelo zámořský basketbal, se prosadil pouze Jiří Welsch. Svému brzy pětadvacetiletému krajanovi teď doporučuje, aby si počkal na svou šanci. 

„Před svojí třetí sezonou v NBA jsem hrál čtyřicet minut na zápas v přípravě a v základní části pak jenom osm deset minut. Tomáš musí být trpělivý. Bude brán jako nováček a NBA funguje trochu jinak – rotace v týmu jsou předem dané, i když třeba nastoupí a hraje dobře,“ podotkl Welsch. 

Čtěte také: VIDEO: Satoranský vyškolil LeBrona a sedmi body pomohl porazit obhájce titulu Cleveland

Trenér podle něj může stáhnout hráče, ať hraje sebelíp, protože jednoduše vypršel jeho čas na palubovce. Satoranskému ale Welsch věří. Bývalý hráč Barcelony má podle něj potenciál na to, aby byl nejúspěšnějším Čechem v elitní soutěži. 

„On mi to říkal už několikrát, že bude. Nepochybuje o tom. Myslím si, že na to má,“ dodal Welsch. Začít s dokazováním může Satoranský už ve čtvrtek v půl druhé ráno českého času, kdy Washington čeká úvodní zápas sezony v Atlantě. 

Autor:  Marek Augustin, Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace