Zprávy → Ostatní sporty5. listopadu  2016 v 07:50  

Satoranský slaví první výhru v NBA, odehrál skoro polovinu zápasu

Tomáš Satoranský - Foto:  Reuters

Tomáš SatoranskýFoto:  Reuters

Jediný český zástupce v basketbalové NBA Tomáš Satoranský dostal od trenérů příležitost pořádně se předvést. Za Washington proti Atlantě strávil na palubovce 22 minut a byl u první výhry Wizards v sezoně.

Statisticky nezářil, přesto byl platným hráčem Wizards při první výhře v sezoně. Tomáš Satoranský proti Atlantě zaznamenal čtyři body, tři doskoky a jednu asistenci. Washington vedl skoro celý zápas a přestože Hawks v závěru náskok stáhli, vyhrál 95:92. 

Na palubovce český rozehrávač strávil 22 minut, víc než v prvních třech zápasech začínající sezony dohromady. Zastínil tak svého konkurenta o místo v sestavě Washingtonu Treye Burkea, ten si zahrál jen 7 minut. 

Díky výkonu proti Atlantě se před Satoranským otevírá zajímavá šance do dalších zápasů. Kouč Washingtonu Scott Brooks se totiž chystá nechat odpočívat hlavní hvězdu týmu Johna Walla. A Čech je tak před dalším zápasem v Orlandu kandidátem na základní sestavu. 

„Má velkou šanci. Přemýšlel jsem o tom, protože se mi líbí, jak hraje. Může hrát na více pozicích i v obraně,“ připomněl Scott Brooks. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace