Zprávy → Ostatní sporty16. listopadu  2016 v 18:50  

Slavní sportovci pomáhají dětem. Jágr do aukce věnoval podepsanou hokejku, Sáblíková kombinézu

Jaromír Jágr (vlevo) věnoval do aukce podepsanou hranou hokejku - Foto:  Reuters

Jaromír Jágr (vlevo) věnoval do aukce podepsanou hranou hokejkuFoto:  Reuters

Podepsaná hokejka, raketa nebo třeba dres mohou pomoci dětem ve složité situaci. Sportovní suvenýry známých osobností totiž půjdou do dražby na webu sportovniaukce.cz, kterou podporují Česká olympijská nadace a Nadace Jedličkova ústavu v Praze.

Předměty do aukce věnovala celá řada sportovců. K vidění jsou v obchodním centru v pražské Spálené ulici. Dražit se bude kolem 40 relikvií. 

„Je tady podepsaná hraná hokejka Jaromíra Jágra, kombinéza Martiny Sáblíkové, ale i třeba podepsaný obraz Usaina Bolta, dres Andrey Hlaváčkové, podepsaná raketa Radka Štěpánka, ale třeba i obrázky dětí z dětského domova,” říká manažerka České olympijské nadace Martina Voříšková. 

Na zahájení aukční výstavy pak nechyběly golfistka Klára Spilková, kajakář Daniel Havel a moderní pětibojař David Svoboda. I oni přispěli. 

 

Předměty do aukce věnovala i rychlobruslařka Martina Sáblíková či tenisté Andrea Hlaváčková či Radek Štěpánek

Vložit na svůj web

„Darovala jsem golfovou hůl a čepici,“ řekla Spilková a Havel ji doplnil: „My jsme jako čtyřkajak věnovali olympijské holínky z Londýna, nástupové tričko a závodní dres.” 

Svoboda se chtěl na aukci připravit, a tak v olympijské vesnici v Riu nakoupil plnou tašku různých triček, hrníčků, plyšáků a příspěvků.  

Vybrané peníze z aukce pomohou ve sportování dětem z dětských domovů v Tachově a plzeňském Dominu. Aktivnímu pohybu se tam opravdu věnují. Vlastně ani nemají čas na nic jiného. 

„Dělám dva roky atletiku. Jezdím na různé závody, už jsem byla i na republikovém mistrovství a vyhrála jsem osmistovku a skok do dálky,“ prozradila čtrnáctiletá Hanka. Třináctiletý Artur se zase věnuje fotbalu a basketbalu, přičemž má jen dva dny v týdnu volna. 

Oba mají své sny, třeba i v tom, s kým se chtějí potkat. Zatímco Hanka čtyřstovkařku Zuzanu Hejnovou, Artur slavného běžce Emila Zátopka. 

Možná se právě v jeho stopách vydá. Pokud bude mít odpovídající podmínky pro sport. Za přispění současných českých reprezentantů a účastníků olympijských her. 

„Chci přispět k tomu, aby i ostatní měli příležitost věnovat se sportu naplno, a to třeba i vrcholově, když budou chtít,“ zdůraznil olympijský vítěz z Londýna David Svoboda. 

Autor:  Pavel Petr  (ppe)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace