Zprávy → Ostatní sporty18. října  2016 v 14:35  

Start v Německu, dvakrát do Alp. Tour de France 2017 bude drsná, ví obhájce Froome

Brit Chris Froome ovládl 103. ročník Tour de France - Foto:  Reuters

Brit Chris Froome ovládl 103. ročník Tour de FranceFoto:  Reuters

Vrchol příští cyklistické sezony je jasný. Opět jím bude Tour de France. A závodníci už vědí, na jakých silnicích a hlavně na kterých kopcích stráví vlastně celý příští červenec. Peloton projede všech pět hlavních pohoří Francie, to se stalo naposledy v roce 1992.

„Trať bude drsná, hodně drsná. Určitě to bude závod pro vrchaře. Je tam málo kilometrů v časovkách, ale i to je část závodu a musím se s tím vyrovnat. Hlavně se ale musím v tréninku zaměřit na to, abych byl co nejlepší v horách,“ říká Chris Froome. 

Při sledování právě představené trati se obhájce vítězství snažil o poker face, což se mu dařilo o něco lépe než jeho zjevně vyděšeným soupeřům. 

Tour de France měla kdysi slogan: „Tous fous du Tour“, tedy v překladu „všichni zbláznění do Tour“. Letos se dá v nadsázce říct, že její trať blázni projektovali. Cesta z Düsseldorfu přes Belgii a Lucembursko je ještě normální, ale pak to přijde. 

Tour 2017 vede přes každé pohoří, co ve Francii je, přes prudké, ale i dlouhé a extrémně náročné kopce. Cyklisté projedou Francii křížem krážem s tím, že do Alp se cyklisté vydají hned dvakrát. Tam se bude rozhodovat. 

V jedné z etap účastníci nastoupají kolem 4600 výškových metrů, v posledním týdnu je čeká výjezd i přes Col de la Croix de Fer Telegraphe na dlouho vynechávaný, ale 2642 metry vysoký Galibier. A hned o den později se končí na 2360 metrů vysokém Izoardu. 

Hlavně pro doprovodné týmy budou výživné dva transfery. Ten poslední bude 800 kilometrů do Paříže po časovce v Marseille. 

Voici le parcours officiel du @LeTour 2017 / Here is the #TDF2017 official route  #TDF2017 pic.twitter.com/IiwE9zcBUc

— Le Tour de France (@LeTour) 18. října 2016
Autor:  Tomáš Kohout  (kyk), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace