Zprávy → Ostatní sporty5. října  2016 v 13:34  

Tomáš hrál s velkým zápalem a chutí, ocenil Satoranského kouč Washingtonu

Tomáš Satoranský byl při svém debutu nejvytíženějším hráčem Wizards - Foto:  ČTK

Tomáš Satoranský byl při svém debutu nejvytíženějším hráčem WizardsFoto:  ČTK

Basketbalista Tomáš Satoranský má za sebou debut v dresu Washingtonu. Jeho tým přípravné utkání na nový ročník NBA s Miami sice prohrál, ale Satoranský zanechal dobrý dojem. Jako střídající hráč pobyl na palubovce nejvíce minut a vysloužil si i pochvalu od svého trenéra.

Washington se chtěl proti Miami soustředit hlavně na obranu. I proto nemohl být kouč Scott Brooks zejména s první čtvrtinou zápasu spokojený. 

„Takhle jsme si začátek utkání opravdu nepředstavovali. Soupeři jsme dovolili nastřílet 35 bodů s vysokou úspěšností střelby z pole. Ve druhém poločase už to bylo lepší,“ řekl televizi CSN po své premiéře na lavičce Wizards Brooks. 

A to o poznání, protože za zbývající čtyřiadvacetiminutovku Heat zaznamenali celkem už jen 45 bodů a Washintgton začal náskok soupeře pomalu snižovat. Podíl na tom měl i jediný český zástupce na soupiskách týmů pro nadcházející sezonu NBA. 

 

Nebyl nervózní. Nesnažil se o efektní akce, dobře se pohyboval a nemusel se stydět ani za výkon v obraně, zhodnotil premiéru Tomáše Satoranského deník Washington Post

Vložit na svůj web

„V obraně jsme nehráli tak, jsme se v týdnu připravovali. O poločase jsme si řekli, že defenzivu prostě musíme zlepšit. To se nám podařilo a potom jsme si i víc věřili v útoku a vůbec ho celý lépe organizovali,“ nechal se slyšet Tomáš Satoranský. 

Při absenci kapitána a ústředního rozehrávače Johna Walla i menším vytížení dalších Satoranského konkurentů se role tvůrce hry zdatně ujal právě pražský rodák, který s týmem absolvoval deset tréninků. 

K osmi bodům a pěti doskokům přidal český reprezentant při svém debutu šest asistencí, čímž vyrovnal české maximum Jiřího Welsche v zámořské soutěži. Více minut než Satoranský – tedy přes 31 – neodehrál v noci na středu žádný z jeho spoluhráčů. Jen třikrát v historii pobyl kterýkoli z Čechů na palubovce v NBA déle. 

„Rozhodně se v naší hře objevila i spousta dobrých věcí. Hlavně v útočné fázi, vždyť jsme měli jen deset ztracených míčů za celé utkání. Myslím, že třeba Tomáš hrál s velkým zápalem a chutí,“ uvedl na adresu dvojnásobného držitele ocenění pro nejlepšího českého basketbalistu Brooks. 

Za pravdu mu dal také deník Washington Post, který o Satoranském napsal: „Nebyl nervózní. Nesnažil se o efektní akce, dobře se pohyboval a nemusel se stydět ani za výkon v obraně, i když trochu bojoval s clonami soupeřů. Byl to slušný debut.“ 

Autor:  Jakub Kanta  (jbk), Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace