Zprávy → Ostatní sporty27. září  2016 v 11:00  

Trenér volejbalistek Waibl po nevydařené kvalifikaci ME odstoupil

Alexander Waibl byl po Italovi Carlu Parisim druhým zahraničním koučem české volejbalové reprezentace - Foto:  ČTK

Alexander Waibl byl po Italovi Carlu Parisim druhým zahraničním koučem české volejbalové reprezentaceFoto:  ČTK

Německý trenér českých volejbalistek Alexander Waibl po nevydařené kvalifikaci mistrovství Evropy odstoupil. Ve dvou říjnových barážových duelech proti Slovensku povede reprezentační tým jeho asistent Zdeněk Pommer mladší.

Osmačtyřicetiletý kouč německého mistra Drážďan převzal reprezentaci letos v únoru a s českým volejbalovým svazem měl uzavřenou roční smlouvu s opcí. 

Po Italu Carlu Parisim, jemuž po loňském mistrovství Evropy vypršela po třech a půl letech smlouva, byl Waibl druhým zahraničním koučem českých volejbalistek. 

„Ke svému rozhodnutí jsem došel po zvážení všech okolností. Cítím, že tým potřebuje nový impulz. Jsem přesvědčen, že mé odstoupení v současné chvíli pomůže týmu k postupu v dodatečné baráži,“ uvedl v tiskové zprávě Waibl. 

Ten české hráčky vedl od jara v 15 zápasech včetně světové Grand Prix a kvalifikace ME. Sedm z nich skončilo vítězstvím, v osmi tým prohrál. 

Vedoucí úseku volejbalové reprezentace Jakub Novotný přiznal, že jej odstoupení trenéra Waibla zaskočilo. „Museli jsme rychle reagovat. Zdeněk Pommer by měl zajistit kontinuitu nastaveného trendu a stylu práce,“ řekl Novotný. 

České volejbalistky utrpěly ve dvou kvalifikačních turnajích dvě porážky. V Brně podlehly Bělorusku 2:3, nečekaná druhá prohra 1:3 v posledním duelu turnaje v Mariboru s domácím Slovinskem je pak připravila o přímý postup na ME 2017 a poslala do baráže. 

„Naším jediným cílem je nyní vítězství v baráži se Slovenskem a postup na mistrovství Evropy,“ řekl Pommer, který v extralize vede Ostravu. Realizační ani hráčský tým se po odstoupení trenéra Waibla nezmění. 

První utkání baráže je na programu v sobotu 1. října v Jablonci, odveta se hraje ve středu 5. října v Popradu. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace