USK i Nymburk vyhrály v basketbalových evropských pohárech

Basketbalistky USK Praha vybojovaly první výhru v této sezóně Euroligy. Ve svém druhém utkání v základní skupině "A" porazily polskou Wislu Krakov 67:66. V Eurocupu vyhráli hráči Nymburka nad francouzským Nancy 89:80.

Basketbalová akademie v Nymburku

Basketbalová akademie v Nymburku | Foto: Tomáš Laš

Nymburk se díky třetímu vítězství v řadě posunul na třetí místo tabulky Eurocupu. Devítibodové vítězství na úvod odvet nejen znamená, že teď už má středočeský tým kladnou bilanci, ale zároveň se dostal na příčky zajišťující do dalších bojů.

Nymburk utkání dobře začal, ale ve druhé polovině první čtvrtiny se najednou soupeř dostal až do čtyřbodového vedení. Zbytek utkání už byl ale výhradně za Nymburkem, pouze ve druhé části se Nancy podařilo vyrovnat na 36:36, ale do přestávky Nymburk už vedl o 9 bodů.

Basketbalistky USK odehrály poslední duel na Folimance, protože nově budou bojovat na Letné. Loučení bylo úspěšné, přestože až do druhého poločasu vůbec nedostaly do vedení.

Poslední čtvrtinu začaly se čtyřbodovým náskokem, který se v jednu chvíli dokonce zdvojnásobil, ale Pražanky lépe zvládly taktický závěr. Sice prohrávaly v poslední půlminutě o pět bodů, ale nakonec díky dvěma povedeným trestným hodům Vaugnové slavily výhru o jediný bod.

Nymburk - Nancy 89:80 (21:19, 49:40, 66:58)
Nejvíce bodů: Washington 16, Stutz a Benda po 12, Burns 11 - Adams 22, Gladyr 17, Zianveni a Falker po 11. Fauly: 17:16. Trestné hody: 15/13 - 14/8. Trojky: 6:8. Doskoky: 34:42.

ZVVZ USK Praha - Wisla Krakov 67:66 (16:10, 34:30, 48:52)
Nejvíce bodů: Vítečková 18, Petrovičová 17, Vaughnová 13, Elhotová 8 - Quigleyová, Abdiová a Petronyteová po 13, Lavenderová 10. Fauly: 23:17. Trestné hody: 13/9 - 23/12. Trojky: 4:4. Doskoky: 39:41.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít