Zprávy → Ostatní sporty18. srpna  2016 v 11:00  

V Brně se představí Rossi i další hvězdy MotoGP. V nejslabší třídě budou bojovat dva Češi

Lídr seriálu MotoGP Marc Márquez - Foto:  Honda Racing Corporation

Lídr seriálu MotoGP Marc MárquezFoto:  Honda Racing Corporation

Masarykův okruh v Brně bude o nadcházejícím víkendu hostit největší motoristickou událost, která se na území České republiky tradičně koná. Do moravské metropole se již přesunuly největší hvězdy mistrovství světa silničních motocyklů, které se zde v neděli poperou o světové body ve třech kategoriích. Česko bude mít v mistrovských závodech dva zástupce, když se v nejslabší třídě Moto3 představí Jakub Kornfeil a Karel Hanika.

Po několika letech nebude hlavním tématem brněnské Grand Prix její budoucnost. Po letech sporů mezi Autodromem Brno a Jihomoravským krajem totiž došlo v lednu tohoto roku k dohodě, která umožnila podepsání nové smlouvy s promotéry mistrovství světa ze společnosti Dorna i pro následující ročníky. 

Letošní sezona MS silničních motocyklů je již ve své druhé polovině – závod v Brně bude v pořadí jedenáctým závodem z celkových 18. 

V roli lídra kategorie MotoGP do Brna přijíždí Španěl Márquez 

Hlavní pozornost fanoušků bude upřena ke královské kubatuře MotoGP, a to i přes to, že v ní letos poprvé od roku 2010 chybí český zástupce. 

Po deseti odjetých závodech se v čele šampionátu drží mistr světa MotoGP z let 2013-2014 Marc Márquez z týmu Honda, za kterým se s odstupem 43 bodů nachází obhájce titulu a jezdec Yamahy Jorge Lorenzo. Třetí příčku pak zaujímá populární Valentino Rossi. 

Do boje o podium bude jistě chtít v Brně zasáhnout i několikanásobný vítěz tohoto závodu Dani Pedrosa, jenž má závod v Česku v oblibě. 

„Trať v Brně se mi hodně líbí a sedí mi. Měl jsem tam několik dobrých závodů a mám to tam rád, protože lidé jsou tam pokaždé skvělí,“ prohlásil trojnásobný vicemistr světa MotoGP v rozhovoru se spolupracovníkem Českého rozhlasu. 

Dani Pedrosa přitom není jediným jezdcem, jemuž brněnský autodrom sedí. Dalším z nich je i 21letý Maverick Viňales, pátý muž šampionátu, který v příští sezoně bude závodit po boku legendárního Rossiho. 

„Je to pěkná trať. Je plynulá, stále nahoru dolů, takže se mi moc líbí,“ hodnotil před nedávnem dráhu v Brně mladý Španěl. 

Ve třídě Moto3 budou startovat dva Češi 

Zatímco v MotoGP a v Moto2 se žádný český závodník letos v Grand Prix České republiky neukáže, ve třídě Moto3 bude situace jiná. 

Nepovedené vystoupení z předcházejícího závodu v Rakousku bude chtít před vlastními fanoušky napravit 23letý Jakub Kornfeil, jemuž v průběžném hodnocení MS patří desátá příčka. 

V Brně si zazávodí i Karel Hanika, jenž sice po letošní Velké ceně Katalánska přišel o místo v týmu Platinum Bay Real Estate, ale pro závod v Česku dostal tzv. divokou kartu. Dvacetiletý jezdec bude na domácí trati hájit barvy německé stáje Freudenberg. 

Kromě Jakuba Kornfeila a Karla Haniky se fanouškům během brněnského víkendu předvede i 14letý Filip Salač, který nastoupí v doprovodném juniorském seriálu Red Bull Rookies Cup. 

Program Velké ceny České republiky 2016 začíná v pátek volnými tréninky. V sobotu pak přijdou na řadu kvalifikace na nedělí závody. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace