Zprávy → Ostatní sporty2. září  2016 v 06:48  

V Riu na nás počkají, smějí se paralympionici. Z Kapverd mají do Ria pokračovat v pátek

Letoun českých reprezentantů se srazil s ptákem - Foto: Pavel Petr

Letoun českých reprezentantů se srazil s ptákemFoto: Pavel Petr

Výprava českých paralympioniků do Ria, dějiště paralympijských her, zatím nedorazila. Všech devětatřicet sportovců a také členů doprovodu zůstalo na Kapverdách, na území státu zahrnujícího deset ostrovů v Atlantském oceánu u pobřeží západní Afriky. Při mezipřistání totiž technici zjistili, že letoun má poškozené křídlo od srážky s ptákem.

Vojenský speciál měl při odletu české paralympijské výpravy z pražského kbelského letiště směr Rio jen doplnit palivo na Kapverdách a pokračovat dál. Pauza se ale protáhla. 

Při přistání po srážce s ptákem došlo k poškození vztlakové klapky na křídle. Stroj tak nemohl pokračovat v letu. Vedení začalo okamžitě jednat o plánu další cesty. 

 

Paralympionici cestují do brazilského Ria ve dvou skupinách. Velké letadlo se totiž nepodařilo sehnat

Vložit na svůj web

„Vzali jsme vedoucí sportu, řekli jsme, který sport kdy začíná, a podle toho jsme sportovce rozdělili. Byla to pětiminutová akce o rozhodnutích, která byla potřebná jako první,“ uvedla Jana Kulířová z Českého paralympijského výboru. 

Sportovci budou do brazilského Ria cestovat ve dvou skupinách. Tak velké letadlo, aby dopravilo pohromadě celou výpravu, se totiž nepodařilo sehnat. 

Neplánované zdržení ale přípravu neohrozí. Plavec Arnošt Petráček a cyklista Jiří Bouška si z neplánované zastávky rozhodně hlavu nedělali. 

„Myslím si, že to až tak hrozné nebude. Byl jsem v úterý plavat, takže to nebude taková tragédie,“ řekl Petráček a Bouška ho doplnil: „Je to fyzicky náročné, ale myslím, že tady zůstaneme jeden den, kdy si odpočineme na hotelu.“ 

S nadhledem bral celou záležitost také lukostřelec David Drahonínský, jeden z aspirantů na paralympijskou medaili: „Myslím, že si uděláme hezký prodloužený víkend na ostrově v Atlantiku. Venku je teplo a v Riu na nás počkají. Bez nás začít nemůžou, takže já jsem v klidu.“ 

První část výpravy má zamířit na paralympijské hry do Ria v pátek odpoledne, druhá v sobotu ráno. 

Autor:  Pavel Petr  (ppe)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace