Zprávy → Ostatní sporty17. listopadu  2016 v 11:34  

Více než 40 cizinců pomáhá zvyšovat kvalitu české volejbalové extraligy

Ilustrační foto - Foto: Jiří Čondl

Ilustrační fotoFoto: Jiří Čondl

Volejbalová extraliga láká na zápasy čím dál tím víc fanoušků. Nejvyšší domácí soutěž, zejména ta mužská, se totiž oproti minulým rokům výrazně zkvalitnila a může za to i velký počet cizinců. V extralize jich nastupuje víc než čtyřicet.

„Kluby už jsou schopny nabídnout lepší podmínky i pro zahraniční hráče, kteří vědí, že je tady levno. Všechno co dostanou, když mají zaplacené ubytování, tak víceméně ušetří. Když zahraniční hráči vidí, že meníčko stojí tři eura a to samé ve Francii dvacet eur, tak se jim to líbí,“ nachází jeden z důvodů zájmu cizinců o českou extraligu trenér Kladna Petr Klár. 

Právě stále lepší podmínky lákají do tuzemských hal velmi kvalitní hráče, kteří mnohdy patří k oporám reprezentačních celků svých zemí. Tím se hra oproti minulým letům výrazně zkvalitnila, ale má to i svou stinnou stránku. 

 

Více než 40 cizinců hraje v extralize volejbalistů, a také proto je domácí soutěž pro fanoušky stále atraktivnější

Vložit na svůj web

„Na druhou stranu mě to mrzí, protože tady nejsou čeští kluci, kteří by mohli být v pozdějších letech v národním týmu. Jsem ale rád, že to můžu začít, že ta extraliga je lepší a víc na sobě ještě makat,“ říká smečař s reprezentačními zkušenostmi Tomáš Hýský. 

Volejbalisty ze zahraničí najdeme ve všech extraligových týmech, a tak se celá soutěž nejen zkvalitnila, ale také vyrovnala. Po dlouhých letech například už po šesti kolech nenajdeme celek, který by neměl na svém kontě alespoň jednu výhru i prohru. 

K vyrovnanosti družstev přispívají i návraty zkušených českých hráčů. Například Ondřej Hudeček byl po návratu po dlouhých letech ve Francii překvapen kvalitou české extraligy. 

Čtěte také: Rozdílovým hráčem volejbalistů Jihostroje může být Chilan Gevert

„Jakmile nepodáme stoprocentní výkon ve všech činnostech, tak ty týmy mají svoji úroveň a nestačí to. Musíme držet vítězství doma. Budou rozhodovat malé detaily a domácí prostředí bude jedním z nich,“ říká někdejší reprezentační kapitán. Kvalita soutěže se hned na jejím startu projevila i na diváckém zájmu. 

„Myslím, že v České republice teď chodí hodně lidí, jak se extraliga zkvalitnila, už loni to bylo kvalitní. Lidé se k tomu vrací, přijdou se podívat na hezký zápas,“ těší Tomáše Hýského. 

Další možnost vidět kvalitní volejbal budou mít fanoušci už o víkendu, kdy má Uniqa extraliga na programu zápasy 7. kola.  

Autor:  Petr Kadeřábek  (pka), Nikola Šrámková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace