Zprávy → Ostatní sporty1. září  2016 v 14:47  

Vicemistr světa z roku 2008 Felipe Massa ukončí po sezoně kariéru ve F1

Felipe Massa za volantem vozu Williams - Foto:  Reuters

Felipe Massa za volantem vozu WilliamsFoto:  Reuters

Brazilský pilot Felipe Massa před Velkou cenou Itálie oznámil, ze po sezoně ukončí kariéru ve F1. Vicemistr světa z roku 2008 ve F1 s jednoletou přestávkou působil od sezony 2002. Nejúspěšnější časy prožil ve Ferrari, pro které závodil mezi lety 2006-2013 a vyhrál celkem jedenáct závodů.

„Na úvod musím poděkovat mojí rodině - mé manželce a mému otci, dalším členům rodiny, mému manažerovi Nicolasovi a všem lidem, kteří mi během kariéry pomohli. Děkuji Bohu za příležitosti, které mi dal a že mě opatroval," uvedl v tiskovém prohlášení 35letý rodák ze Sao Paula. 

Massa začal ve F1 působit v roce 2002, kdy prožil sezonu v barvách týmu Sauber. Rok 2003 strávil jako testovací jezdec Ferrari, aby se pak opět na dva roky vrátil do Sauberu. 

V sezoně 2006 se stal po boku Michaela Schumachera závodním jezdcem Ferrari. V témže roce se dočkal i svou prvních dvou výher - Turecku a především v rodné Brazílii. 

Po odchodu Schumachera byl hodně blízko k tomu, aby se stal v roce 2008 mistrem světa. V rozhodujícím klání v Sao Paulu sice vyhrál, ale jeho soupeř Lewis Hamilton se v poslední zatáčce před cílem probil na potřebné páté místo, čímž Brazilce v konečném součtu těsně zdolal. 

Felipe Massa během VC Singapuru 2011 - Foto: Jakub Knoll

V sezoně 2009 postihla Massu vážná nehoda v Maďarsku, během níž si vážně poranil lebku. 

V posledních třech letech Felipe Massa jezdil pro britský tým Williams. Jeho posledním závodem by měla být listopadová Velká cena Abú Zabí, která bude zároveň jeho jubilejní 250. Grand Prix kariéry. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace