Zprávy → Ostatní sporty24. listopadu  2016 v 17:16  

Volejbalistky znají soupeřky pro mistrovství Evropy, čekají je obhájkyně stříbra i bronzu

České volejbalistky - Foto: Pavel Lebeda, www.fivb.org

České volejbalistkyFoto: Pavel Lebeda, www.fivb.org

České volejbalistky se na mistrovství Evropy v příštím roce utkají v základní skupině D se Srbskem, Nizozemskem a Belgií. Rozhodl o tom dnešní los v Baku, které bude jedním ze tří dějišť šampionátu.

Hrát se bude také v gruzínské metropoli Tbilisi a v Gandže, druhém největším městě Ázerbájdžánu, které bude hostit právě "českou" skupinu D. Jubilejní třicátý kontinentální šampionát volejbalistek se uskuteční od 20. září do 1. října. 

Turnaj se bude hrát ve čtyřech čtyřčlenných skupinách, jejichž vítězové postoupí do čtvrtfinále a druhý a třetí tým do osmifinále. Zlato budou obhajovat Rusky, které mohou získat titul mistryň Evropy potřetí za sebou. 

Čtěte také: Čeští volejbalisté si na ME zahrají s Itálii, Německem a Slovenskem

Srbsko a Nizozemsko patří v posledních letech k evropské špičce. V aktuálním světovém žebříčku je Srbsko třetí a Nizozemsko sedmé. Na předchozím mistrovství Evropy v loňském roce skončilo Nizozemsko druhé po finálové prohře s Ruskem a Srbsko vybojovalo bronzové medaile. Snadným soupeřem nebude ani Belgie, která byla šestá. České volejbalistky obsadily jedenácté místo. 

Česká reprezentace se na ME probojovala pošesté za sebou. Účast na ME si zajistila až v barážovém utkání se Slovenskem. V kvalifikační skupině obsadily české volejbalistky druhé místo za Běloruskem, poté nečekaně rezignoval německý kouč národního celku Alexander Waibl a v baráži už reprezentaci vedl jeho asistent Zdeněk Pommer mladší. 

Los ME volejbalistek 2017 v Ázerbájdžánu a Gruzii (20. září - 1. října):
Skupina A (Baku): Ázerbájdžán, Německo, Polsko, Maďarsko.
Skupina B (Tbilisi): Gruzie, Itálie, Chorvatsko, Bělorusko..
Skupina C (Baku): Rusko, Turecko, Bulharsko, Ukrajina.
Skupina D (Gandža): Srbsko, Nizozemsko, Belgie, Česká republika. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace