Zprávy → Ostatní sporty22. září  2016 v 07:40  

Výborný vstup Kateřiny Nash do Světového poháru: v Las Vegas dojela těsně druhá

Bikerka Kateřina Nash - Foto:  Reuters

Bikerka Kateřina NashFoto:  Reuters

Až v cílové rovince se rozhodlo, že česká cyklokrosařka Kateřina Nash neobhájila své loňské vítězství na úvodním závodu Světového poháru v Las Vegas. Na posledních metrech ji předjela Nizozemka Sophie de Boerová a česká veteránka dojela těsně za ní na druhém místě. Mužský závod ovládli Belgičané.

Češka Kateřina Nash, Nizozemka Sophie de Boerová a Američanka Katherine Comptonová. Tři velké favoritky úvodního závodu Světového poháru spolu strávily více než polovinu šestikolového závodu v Las Vegas. 

A v posledním kole začala bitva o vítězství a vedení v průběžném pořadí. Jako první zaútočila Češka a v polovině kola se zdálo, že se spolu s Comptonovou od Nizozemky odpoutaly, jenže de Boerová se dokázala k vedoucí dvojici dotáhnout. 

Pětadvacetiletá Nizozemka pod umělým osvětlením dotáhla i další útok o 13 let starší české závodnice a nejlépe zvládla rozhodující pasáž těsně před cílem. Jako první vyběhla poslední schody a v cílové rovince si Sophie de Boerová uhájila těsný náskok. 

S malým odstupem za ní dojely Kateřina Nash a Katherine Comptonová. Češka tu vystoupala na stupně vítězů podeváté za posledních 10 let, ke čtyřem vítězstvím a jednomu bronzu přidala čtvrté druhé místo. 

Mužský závod ovládli Belgičané. Vyhrál Wout van Aert před Michaelem Vanthourenhoutem a Laurensem Sweeckem. Žádný Čech v elitní kategorii nestartoval. 

Světový pohár v cyklokrosu v posledních letech tradičně začíná v Severní Americe. Další závod se uskuteční už v sobotu v Iowě, pak se seriál přesune do Evropy a na čtvrtý říjnový víkend má na programu podnik v Nizozemském Valkenburgu. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace