Zprávy → Ostatní sporty11. října  2016 v 17:50  

WBO dala Furymu desetidenní lhůtu, po ní může přijít o titul

Boxer Tyson Fury - Foto:  Reuters

Boxer Tyson FuryFoto:  Reuters

Britský boxer Tyson Fury může v příštích dnech přijít o mistrovský titul v těžké váze organizace WBO. Její zástupci dali osmadvacetiletému šampionovi, který kvůli zdravotním a psychickým problémům odvolal chystaný odvetný zápas s Vladimirem Kličkem, deset dní na to, aby je přesvědčil o tom, že by mu mistrovský pás odebrat neměli.

Furyho, jenž minulý týden přiznal, že kvůli depresím užíval kokain, navíc v listopadu čeká slyšení před britskou antidopingovou agenturou. Bude se bránit obvinění z užívání steroidů, jejichž stopy se vloni našly v jeho vzorku. 

Předseda WBO Luis Batista-Salas řekl BBC, že Fury může přijít o titul kvůli „neaktivitě, porušení smlouvy a užívání stimulantů a drog zvyšujících výkonnost“. 

Organizace WBC, jejíž mistrovský pás v loňském duelu rovněž získal, zatím hodlá dát Furymu čas. Podle předsedy WBA Gilberta Mendozy si boxer zaslouží šanci vyrovnat se s nastalou situací. O titul ale nakonec může stejně přijít. „Látka, kterou užil, patří mezi zakázané substance a to musíme vzít do úvahy,“ konstatoval. 

Fury se měl čtyřicetiletému Kličkovi postavit v odvetě 9. července, kvůli zranění kotníku ji ale zrušil. Zápas byl přeložen na 29. října, jenže na konci září Fury utkání znovu odvolal. Minulý týden ohlásil konec kariéry, vzápětí to však popřel. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace