Zprávy → Ostatní sporty25. října  2016 v 17:26  

Zesnulý ruský zápasník zůstane navzdory dopingu stříbrným medailistou z her v Londýně

Zesnulý ruský zápasník Besik Kuduchov (vpravo) zůstane stříbrným medailistou z OH, i přes doping - Foto: Fotobanka Profimedia

Zesnulý ruský zápasník Besik Kuduchov (vpravo) zůstane stříbrným medailistou z OH, i přes dopingFoto: Fotobanka Profimedia

Zesnulý ruský zápasník Besik Kuduchov zůstane stříbrným olympijským medailistou z londýnských her, přestože opakované prověření jeho vzorku z roku 2012 ukázalo, že se tehdy provinil proti pravidlům o dopingu. Disciplinární komise Mezinárodního olympijského výboru oznámila, že případ uzavřela a nebude v něm nic podnikat.

Čtyřnásobný mistr světa Kuduchov je bronzovým medailistou z Pekingu 2008 a v Londýně skončil druhý ve volnostylařské kategorii do 60 kg. 

V následujícím roce zahynul při autonehodě. Letos bylo zjištěno, že zápasníkův londýnský vzorek byl pozitivní na steroid turinabol. 

Za normálních okolností by mělo dojít k přerozdělení medailí, ta stříbrná by připadla původně třetímu Jogešwaru Duttovi, který v Londýně s Kuduchovem prohrál v osmifinále a pak se v opravách probil až k bronzu. 

Dutt už ale v létě na sociálních sítích prohlásil, že by z úcty ke Kuduchovovi a jeho rodině stříbro nepřijal. "Pokud to půjde, měla by mu ta medaile zůstat. Bylo by to uctivé k jeho rodině. Pro mě je lidskost nade vše," uvedl Dutt. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace