Zprávy → Ostatní sporty1. prosince  2016 v 09:17  

Ztrácely jsme koncentraci a dostávaly laciné koše, tvrdí po vydřené výhře trenérka USK Hejková

Rozehrávačka ZVVZ USK Praha Tereza Vyoralová - Foto: Vít Šimánek,  ČTK

Rozehrávačka ZVVZ USK Praha Tereza VyoralováFoto: Vít Šimánek, ČTK

Basketbalistky USK si po posledním domácím utkání Evropské ligy v tomto roce mohou oddechnout. Jejich série bez porážky nezastavil ani Montpellier a dál jsou první v tabulce. Vysokoškolačky po vyrovnaném průběhu porazily francouzské mistryně těsným rozdílem 61:59 díky své poslední a proměněné střele zápasu. Předcházející reprezentační přestávka se na týmu podepsala víc, než by si samy domácí basketbalistky přály.

„Byla vydřená, ale výhra je výhra. Pro nás je určitě důležitá a počítá se, sice byla ubojovaná, ale spokojenost,“ těšilo rozehrávačku ZVVZ USK Praha Terezu Vyoralovou, jednu ze sedmy hráček pražského celku, která do utkání zasáhla. 

Montpellier je potrápil, a to zejména pevnou a agresivní obranou, někdy možná sahající až za hranici pravidel. „Ony hrály takový úporný basket v obraně. V útoku to točily a točily a po patnácti sekundách začaly hrát na koš. My jsme ztratily koncentraci a dostávaly jsme úplně laciné koše,“ vysvětlovala slovenská koučka USK Natália Hejková. 

 

Basketbalistky USK vyhrály i patnácté utkání sezony a jsou stále bez porážky. V posledním letošním domácím utkání Euroligy vydřely vítězství s Montpellier

Vložit na svůj web

Nepodařený zápas s dobrým koncem se dá nejlépe demonstrovat na výkonu do té doby druhé nejužitnější hráčky celé soutěže Srbce Sonje Petrovičové. Křídelnice Vysokoškolaček se utkáním protrápila, za 32 minut na palubovce trefila koš pouze jednou z deseti pokusů. 

„Pro nás, i když nedává body, je strašně důležitou hráčkou na hřišti. V obraně doskočí hrozně moc balonů, ubrání toho hrozně moc a i v útoku má přihrávky. Na konci dala nejdůležitější střelu zápasu,“ říkala Vyoralová o své spoluhráčce Petrovičové. 

Týmu pomáhala zejména na doskoku, kde sebrala 17 míčů. No a nakonec 30 sekund před klaksonem uzavírajícím poslední čtvrtinu proměnila Petrovičová druhou střelu zápasu, a to velmi těžkou z odskoku, díky které USK zůstává neporaženo. 

„Ona do toho šla s tím, že se jí nedaří, bylo to vidět podle řeči těla. Ty střely byly takové jako, že mně se nedaří, ale u té poslední v euforii zapomněla, že se má bát,“ doplnila Hejková.  

Autor:  Jakub Kanta  (jbk), Nikola Šrámková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace