Zeman: Rozhodnutí rozhlasové rady se mě bezprostředně netýká

27. listopadu  2014 v 08:03  
Hovory z Lán s prezidentem republiky Milošem Zemanem (archivní foto) - Foto: Khalil Baalbaki

Hovory z Lán s prezidentem republiky Milošem Zemanem (archivní foto)Foto: Khalil Baalbaki

Podle prezidenta Miloše Zemana se ho rozhodnutí Rady Českého rozhlasu ohledně vulgarit v Hovorech z Lán bezprostředně netýká. Záležet bude na tom, co s rozhodnutím udělají redaktoři rozhlasu, řekl dnes v tádžickém Dušanbe českým novinářům Zeman.

Miloš Zeman reagoval na včerejší výrok Rady ČRo, podle které byl vulgárními výrazy v Hovorech z Lán porušen zákon i kodex rozhlasu. Radní uznali výjimečnost situace a vyzvali rozhlas, aby do budoucna podobné situaci zabránil a dodržel kodex. 

Zeman v pořadu Hovory z Lán opakovaně použil vulgarismy s vysvětlením, že tak činí i předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. A protože Schwarzenberga má ráda pražská kavárna, tak se Zeman chtěl těmto lidem zalíbit, řekl v pořadu prezident. Sprostá slova vyslovil také v souvislosti s ruskou hudební skupinou Pussy Riot nebo služebním zákonem.

"Mě se bezprostředně toto rozhodnutí rozhlasové rady netýká, závisí na tom, co s tím udělají redaktoři. Podle mých informací si oni přejí pokračovat v nezměněném formátu v rozhovorech z Lán," řekl Zeman. 

"Šlo o překlad sprostého slova, ale ten, který ho přeloží, není sám sprostý. Totéž se týkalo jednoho výroku pana Schwarzenberga," poznamenal prezident. 

Dodal, že skupina Pussy Riot nestojí za to, aby o ní mluvil dvakrát. "A kromě toho můj přesný překlad jejich názvu už snad všichni znají, tak nepředpokládám, že o této skupině budu ještě někdy mluvit," doplnil. 

Čtěte také: Podle Rady ČRo byly vulgarity v Hovorech z Lán v rozporu s etickým kodexem. Rozhlas to odmítá

V minulém týdnu Český rozhlas od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání dostal za poslední Hovory z Lán obdobné upozornění na porušení zákona o rozhlasovém a televizním vysílání. 

Stejný postih si kvůli odvysílaným vulgaritám vysloužily i Česká televize a Nova, které o výrocích také informovaly.  

Autor:   ČTK,  mkp
 

Nové články v rubrice

Tipy

« »
Mobilní aplikace Zprávy ČRo - Foto: Michal Jindra

Číst nás můžete

i když nejste u počítače

 
Program ČRo Sport - Foto: Michal Jindra

Program streamu ČRo Sport

Na webu vysíláme přímé přenosy

 

Doprava

  Od 31.5.2016 13:50 do 15:55; v ulici třída 3. května v obci Zlín; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 X OA bez zranění.
  Od 31.5.2016 13:50 do 16:55; D11 - 43-44km na trase Praha - Praskačka; nehoda nákladního vozidla; 2 havarovaná vozidla, neprůjezdný pravý jízdní pruh; OA x NA bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace