Zprávy → Politika a společnost30. září  2009 v 00:40  

Webové stránky Pencových svazků StB kvůli hrozbě pokuty nefungují

odtajněný dokument - Foto:  Archiv ČRo

odtajněný dokumentFoto:  Archiv ČRo

Vyhledávání v databázi někdejší komunistické Státní bezpečnosti na internetových stránkách bývalého disidenta Stanislava Pence nefunguje. Subjekt, který poskytoval Pencovi místo na webu, se zalekl pokuty až deset milionů korun a vyhledávač vypnul.

Pokutou mu pohrozil Úřad pro ochranu osobních údajů. Podle mluvčí Úřadu pro ochranu osobních údajů Hany Štěpánkové přišly na úřad stížnosti několika lidí. 

"A sice, že jejich osobní údaje jsou uveřejňovány bez jejich osobního souhlasu. Úřad proto upozornil provozovatele těch webových stránek, že dochází z jeho strany k nedodržování pravidel, které mu ukládá paragraf pátý," vysvětluje mluvčí ÚOOÚ Štěpánková. 

 

Mluvčí Úřadu pro ochranu osobních údajů Hana Štěpánková a bývalý disident Stanislav Penc v pořadu Radiožurnálu Stalo se dnes o databázi někdejší komunistické Státní bezpečnosti

Vložit na svůj web

Dnes soukromý zemědělec Stanislav Penc potvrdil v pořadu Radiožurnálu Stalo se dnes, že své seznamy StB znovu zveřejní a vyvěsí na internetu. Postup Úřadu pro ochranu osobních údajů označil za obstrukci, protože se neobrátil na něj, ale na subjekt, který mu poskytoval místo na webu. 

Pořad: Stalo se dnes  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 21:05  |  Délka pořadu: 25 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace