ODS považuje program sociální demokracie za nesplnitelné sliby

13. března  2010 v 18:22  
Ivan Langer - Foto: Khalil Baalbaki

Ivan LangerFoto: Khalil Baalbaki

Projev předsedy ČSSD Jiřího Paroubka na programové konferenci strany v Teplicích a jeho plány vyvolaly ostrou kritiku ODS. Sociální demokraté voličům slíbili snížení schodku veřejných financí pod tři procenta do roku 2013, vyplacení mimořádných důchodů a zavedení více daňových pásem. Volebním hitem zůstává zrušení zdravotnických poplatků.

Místopředseda občanských demokratů Ivan Langer považuje volební program sociální demokracie za nesplnitelné sliby. 

„Program sociální demokracie je stejně věrohodný jako patnáctitisícový důchod, který slíbil a vzápětí popřel Zdeněk Škromach. Její program je stejně věrohodný jako přestěhování Jiřího Paroubka do Teplic. Prostě jsou to nesplnitelné sliby, a jak říkám, sliby jsou chyby,“ řekl Langer.
 

Podle předsedy lidovců Cyrila Svobody se Paroubek podbízí části voličů. 

„Mně se zdá, že se slibuje velmi mnoho. Že se slibuje i na úkor naší budoucnosti. Některé sliby jsou za hranicí reality,“ myslí si Svoboda. 

Šéf ČSSD Jiří Paroubek dnes také řekl, že považuje případnou vládní koalici s komunisty za vyloučenou, protože si ji značná část sociálních demokratů nepřeje. Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa je tak jeho vzkaz voličům jasný.
 

„Já jsem přesvědčen, že pan předseda Paroubek vzkázal voličům jedinou věc: že po volbách chce uzavřít velkou koalici s ODS,“ uvedl Filip.
 

Autor:  Tomáš Medek  (tme), Marika Táborská  (mta)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo 1 - Radiožurnál
Čas vysílání: ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  
 

Dále v rubrice

Tipy

« »
Aplikace Zprávy ČRo pro Android - promo - Foto: Aleš Vavřík

Widgety, push notifikace a více

vyzkoušejte naši novinku

 
Aplikace Zprávy ČRo pro iPhone - promo - Foto: Aleš Vavřík

Aplikace pro iPhone

... i pro iPod Touch