Auto*Mat vyhlásí vítěze akce 'Do práce na kole'

Do práce na kole vyrazilo v květnu na 1100 lidí - Foto: Filip Jandourek

Do práce na kole vyrazilo v květnu na 1100 lidíFoto: Filip Jandourek

Akci "Do práce na kole" si vzalo za svou skoro 200 firem. Kampaň iniciativy Auto*Mat dnes končí a bude se bilancovat. Zaměstnanci sbírali do konce května tzv. zelené kilometry tím, že na cestu do práce neosedlali svá dvoustopá plechová přibližovadla, ale pouze jednostopá bez motoru.

Do hlavního projektu sdružení Auto*Mat „Do práce na kole“ se měli možnost zapojit všechny firmy a instituce se sídlem v Praze a jejich zaměstnanci. Přes 1000 přihlášených utvořilo soutěžní týmy, které během jednoho měsíce (od konce dubna do konce května) najížděli tzv. zelené kilometry, které si načítali přes internetový registrační formulář. 

Vít Masare z iniciativy Auto*Mat upřesňuje, jak akce vypadala: „Týmy i jednotlivci měli možnost soutěžit s ostatními v několika kategoriích včetně kategorie kreativní. Není důležité, kolik kilometrů najedete, ale že jste dospěli k tomu, že kolo je užitečné jako dopravní prostředek po městě. Má to spoustu různých výhod, které jsme chtěli ukázat dalším.“ 

 

Vít Masare o projektu 'Do práce na kole' ve Světě o deváté

Vložit na svůj web

Jízda na kole ve městě přináší podle organizátorů spoustu zážitků, které si sváteční cyklisti ani neuvědomí. Lidí, kteří na kole nejezdí pravidelně a do práce už vůbec ne, se do akce přihlásila asi polovina ze všech zúčastněných. 

„Naším cílem bylo udělat z dojížďky do práce na kole něco normálního. Spoustu lidí tento projekt motivoval k tomu, aby do práce a z práce jezdili pravidelně. Sami byli většinou překvapeni, že většina problémů, které při jízdě na kole očekávali, jsou jen mentální bariéry,“ říká Masare. 

Jízda na kole po městě pro dopravní účely podle něj není sport v pravém slova smyslu: „Je to způsob efektivního pohybu městským prostorem. Většina lidí, kteří s tím mají zkušenost uznávají, že jim to šetří energii, čas, nervy a stres.“ 

Kampaň „Do práce na kole“ měla v drtivé většině pozitivní ohlas. Účastníci byli motivováni nejen tím, že se můžou zapojit do soutěže, ale i možností vyhrát. Vyhlášení akce proběhne dnes od 19:00 v Garážích Slovan u Státní Opery. 

„Budeme předávat ceny v soutěžních kategoriích ‚zelené kilometry‘, ‚jednotlivci‘ a ‚týmy‘, v ‚kreativní kategorii‘, ale i v kategorii ‚cyklozaměstnavatel roku‘. Odměníme firmu, která cyklodojížďku do zaměstnání podporuje nejvíc,“ dodává Vít Masare z iniciativy Auto*Mat. 

Na vítěze čeká hlavní cena v podobě zájezdu do Kodaně. Mezi další výhry patří městská kola, teambuildingové akce nebo cyklovybavení. 

Autor:  Zuzana Filípková  (zuf), Tomáš Pavlíček  (tpa), Aneta Vojtěchová
Pořad: Svět o deváté  |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace