Americký metalový zpěvák Blythe je na svobodě, soud ho pustil z české vazby

Randy Blythe - Foto:  lamb-of-god.com

Randy BlytheFoto:  lamb-of-god.com

Zpěvák americké metalové skupiny Lamb of God Randy Blythe je na svobodě. Pražský městský soud zamítl námitku státního zástupce a přijal osmimilionovou kauci. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí soudu Martina Lhotáková. Blythe je v Česku obviněn z usmrcení fanouška.

Blytha podle Lhotákové propustili z pražské věznice na Pankráci ve čtvrtek odpoledne. 

„O stížnosti státního zástupce proti usnesení Obvodního soudu pro Prahu 8 o přijetí peněžité záruky a propuštění z vazby bylo rozhodnuto včera v 16 hodin, s ale ohledem na současně vydaný příkaz k okamžitému propuštění obviněného z vazební věznice již mohu sdělit, že stížnost státního zástupce byla zamítnuta, a bylo tak potvrzeno přijetí kauce ve výši osmi milionů korun,“ uvedla mluvčí. 

Policisté zadrželi Blytha na konci června před koncertem jeho skupiny Lamb of God v Praze, který byl kvůli tomu zrušen. Zatčení se týká dvou let starého případu, kdy zpěvák při koncertu v pražském Abatonu údajně shodil z pódia mladíka, jenž později zemřel na následky poranění hlavy. 

 

Právní zástupce zpěváka Randyho Blytha Martin Radvan v pořadu Stalo se dnes

Vložit na svůj web

Jednačtyřicetiletého zpěváka policisté obvinili z ublížení na zdraví s následkem smrti. Obvodní soud pro Prahu 8 po jeho zadržení rozhodl, že může jít na svobodu, pokud zaplatí kauci za zhruba čtyři miliony korun. 

Proti tomuto usnesení se odvolal státní zástupce, který se obával, že se hudebník bude vyhýbat trestnímu stíhání. Soud v dalším jednání stížnost na samotné propuštění sice zamítl, ale kauci zvýšil na přibližně osm milionů korun. Blythe poté peníze složil na účet soudu. 

Žalobce se znovu odvolal, protože podle něj soud neurčil žádné omezující podmínky, mezi které patří například povinnost hlásit se v daných termínech na policejní stanici nebo zákaz opustit stát. 

Blyth odjel do USA, prý se ale vrátí 

Podle zpěvákova právního zástupce Martina Radvana je teď Randy Blythe na cestě do Spojených států. V písemném vyjádření prý ujistil soud, že bude k dispozici vždy, když to bude potřeba. 

„Na cestu jsem mu koupil i zpáteční lístek, takže opravdu bude, protože má nesmírný zájem na tom, aby se celá věc řádně vyjasnila,“ řekl Radvan. Jeho klient je prý přesvědčený, že on fanouška nestrčil. 

„A i kdyby to byl on, kdo nějakého diváka strčil, tak na těchto koncertech se to dělá všeobecně, takže by to bylo součástí chování lidí, které je při vystupování v tomto žánru obvyklé.“ 

Na podmínky v pražské věznici si Blythe podle svého advokáta nestěžoval. „Říkal, že i když je naše věznice stará, tak dostával jakž takž stravu a všichni okolo byli spravedliví a fér, nikdy nedošlo k žádným násilnostem.“ 

Autor:  Jakub Šídlo  (jšo), Martin Hromádka  (dka), Jan Richter, Igor Maňour  (ima)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace