Zprávy → Politika a společnost10. října  2016 v 19:29  

ANO ostrouhalo i v Pardubickém kraji. V Moravskoslezském ale vládnout bude

Šéf ANO Andrej Babiš - Foto: Martin Svozílek

Šéf ANO Andrej BabišFoto: Martin Svozílek

Strany v Pardubickém kraji se domluvily. Vládnoucí koalici vytvoří ČSSD, ODS, STAN a Koalice pro Pardubický kraj. Vítězné hnutí ANO tak bude v opozici stejně jako v sousedním Královéhradeckém kraji. k dohodě došlo také v Moravskoslezském kraji. Zde bude vládnout koalice ANO, KDU-ČSL a ODS.

Koalice bude mít 28 zastupitelských křesel ze 45. Sociální demokracie si ponechá funkci hejtmana stejně jako v minulém volebním období. Koalice pro Pardubický kraj bude mít prvního náměstka a druhý náměstek bude z ODS. Kdo se stane hejtmanem, strany zatím neřekly. 

Čtěte také: PŘEHLEDNĚ. Přečtěte si, jak se dohaduje koalice ve vašem kraji

Krajskou radu vytvoří devět zástupců koaličních stran. Funkce budou uvolněné. Sociální demokracie a Koalice pro Pardubický kraj budou mít po třech radních, ODS dva a STAN jednoho radního. 

K personálním otázkám se odmítli zástupci stran vyjadřovat. Jména budou uvedena v koaliční smlouvě, která bude podepsána do pěti dnů. 

Hejtmanem v Moravskoslezském kraji bude rektor 

Jasno už je i v Moravskoslezském kraji. Ten povede koalice ANO, KDU-ČSL a ODS. Koaliční smlouvu by zástupci stran mohli podepsat příští týden. 

Koalice bude mít v pětašedesátičlenném zastupitelstvu 36 hlasů. V jedenáctičlenné krajské radě by mělo mít hnutí ANO šest zástupců, lidovci tři a ODS dvě místa. Hejtmanem se stane rektor Vysoké školy báňské- Technické univerzity Ostrava a lídr hnutí ANO Ivo Vondrák. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace