Zprávy → Politika a společnost27. září  2016 v 12:31  

Bývalý advokát Vlasák je vinen v kauze 'velké realitní loupeže', soud mu uložil osmiletý trest

Bývalý advokát Miloš Vlasák - Foto: Veronika Hlaváčová

Bývalý advokát Miloš VlasákFoto: Veronika Hlaváčová

Bývalý advokát Miloš Vlasák má jít za zpronevěru zhruba 65 milionů korun z advokátní úschovy na 8 let do vězení. Rozhodl o tom pražský městský soud. Rozsudek není pravomocný. Kauza je označována za zřejmě největší podvod v dějinách české advokátní úschovy.

Bývalý právník Miloš Vlasák v roce 2012 údajně ukradl z advokátní úschovy 65 milionů korun. Za prodej nemovitostí pak nedostalo zaplaceno asi 70 rodin. Většinou se jednalo o klienty realitní kanceláře Reality 21, se kterou měl Vlasák uzavřenou smlouvu na poskytování právních služeb. 

Peníze, které klienti svěřili do úschovny, měl Vlasák po splnění smluvních podmínek vyplácet prodávajícím. Podle obžaloby ale většinu z nich použil pro vlastní potřebu. 

Realitní kancelář se od Vlasáka distancovala. Česká advokátní komora právníka vyloučila a zavedla přísnější kontroly. 

Obžalovaný Vlasák se po vypuknutí kauzy skrýval, pak přišel sám na policii. Tam řekl, že chtěl peníze od klientů zhodnotit v kasinu. Přiznal, že bral drogy a léčil se u psychiatra. U soudu Vlasák odmítl vypovídat, v rámci krátké závěrečné řeči činu litoval a poškozeným se omluvil. 

Případem Miloše Vlasáka se loni zabýval i Vrchní soud v Praze. Definitivně zamítl návrh podvedených klientů na insolvenci realitní kanceláře, se kterou Vlasák spolupracoval. Po firmě chtěli vymáhat 23 milionů korun. 

Autor:   ČRo

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace