Čeští hasiči vezou humanitární pomoc pro uprchlíky v Řecku

Česká humanitární pomoc pro uprchlíky v Řecku - Foto:  ČTK

Česká humanitární pomoc pro uprchlíky v ŘeckuFoto:  ČTK

Ze Školního a výcvikového zařízení Hasičského záchranného sboru v Brně dnes v noci vyjela tři nákladní auta s humanitární pomocí pro uprchlíky v Řecku. Zásilka v hodnotě čtyři a čtvrt milionu korun je hrazená ze státního rozpočtu. Obsahuje deky, spací pytle, lehátka, pláštěnky a kamna.

„Vezeme dva tisíce dek, dva tisíce spacáků, 500 nafukovacích matrací a 40 kamen. Jsou to prostředky, kterými disponuje Hasičský záchranný sbor ČR pro potřebu obyvatel České republiky nebo i pro tento případ v zahraničí,“ říká velitel konvoje Petr Vodička. 

„Čeká nás téměř 1200 kilometrů přes Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a v Bulharsku až do Sofie. Další den budeme pokračovat do Řecka, do města Mandra, zhruba 20 až 30 kilometrů za Aténami, kde se soustředí humanitární pomoc,“ doplňuje velitel. 

 

Z Brna dnes v noci vyjela tři nákladní auta s pomocí pro uprchlíky v Řecku. Byla u toho i reportérka Vlasta Gajdošíková

Vložit na svůj web

Jedním z hasičů, kteří humanitární náklad do Řecka povezou, je i Tomáš Holub, který už podobnou cestu podnikl loni na Ukrajinu. Jak říká, nikdy nevíte, co se může cestou přihodit. 

„Budeme si všichni přát, abychom šťastně dojeli tam i zpátky. Jedna z věcí, která nám může zkomplikovat život, je například počasí. Jestliže pojedeme v Rumunsku přes hory a potkalo by nás takovéto počasí, tak bychom se pravděpodobně zpozdili, ale ten náklad samozřejmě dovézt musíme,“ říká.  

Řecko je pátou zemí, kam Česká republika posílá materiální pomoc v souvislosti s migrační krizí. Předtím takto pomohla Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku a Makedonii. 

Související weby

Uprchlická krize

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace