Chovanec: Z Turecka do konce roku nepřijmeme žádné migranty

Milan Chovanec řekl, že Česko migranty z Turecka v tomto roce nepřijme - Foto: Filip Jandourek

Milan Chovanec řekl, že Česko migranty z Turecka v tomto roce nepřijmeFoto: Filip Jandourek

Česko do konce roku nepřijme žádné migranty z Turecka. Ve vysílání České televize to řekl ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD. České bezpečnostní prověrky jsou podle něj zvlášť po událostech v Turecku velmi precizní.

„Do konce roku nikoho nevezmeme, protože ty bezpečnostní prověrky jsou, znovu říkám, precizní. Potom, co se stalo v Turecku, jestli to byl převrat nebo kontrapřevrat, nebo co to vlastně bylo,“ řekl ministr Chovanec a k situaci v zemi dodal: 

„Turci dnes velmi efektivně vojensky zasahují, ale já se obávám, že nezasahují ve prospěch lidí v Sýrii, ale řeší si svůj konflikt s Kurdy. Já se obávám, jestli ta eskalace napětí, které dnes Turecko vyvolává a vyvolává ho směrem ke Kurdům, nebude znamenat destabilizaci Turecka.“ 

Podle Chovance není možné přistoupit na požadavek Turků a zrušit jim vízovou povinnost, protože nesplnili podmínky, které jim Evropská unie dala. 

Česko podle ministra také chystá důkladnější monitoring hranice s Německem pro případ, že Německo začne vracet běžence do zemí jejich původu. 

Čtěte také: Policie při Konvičkově akci na Staroměstském náměstí nepochybila, říká Chovanec

Chovanec se v souvislosti s migrací vyslovil i pro vytvoření evropské armády, kterou podporuje i premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka. 

Podle poslance ODS a bývalého ministra spravedlnosti Pavla Blažka je ale absurdní a nereálné, aby taková armáda fungovala. 

Autor:  Jana Čermáková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace