Dana Zátopková je v nemocnici. Podstoupila operaci zlomené nohy

Dana Zátopková - Foto: Filip Jandourek

Dana ZátopkováFoto: Filip Jandourek

Dana Zátopková se léčí v Ústřední vojenské nemocnici. Bývalá oštěpařka a olympijská vítězka si v pátek krátce po svých 94. narozeninách zlomila nohu v krčku a podstoupila operaci. Podle tajemníka Karla Engela zvládla zákrok dobře.

„V noci ze čtvrtka na pátek doma upadla a zlomila si krček, tak jsem ji v pátek nechal odvézt sanitkou do Ústřední vojenské nemocnice. V sobotu ráno ji operovali,“ potvrdil Českému rozhlasu tajemník bývalé oštěpařky Karel Engel. 

„Na svůj věk tu operaci zvládla dobře, i doktoři ji zvládli dobře. Teď je na ARO a zrovna jedu za ní,“ řekl bývalý český zápasník, který v posledních letech zprostředkovává kontakt Dany Zátopkové s médii. 

Nepříjemné zranění se Daně Zátopkové stalo necelé dva týdny po jejích 94. narozeninách. Stejně jako její manžel, legendární běžec Emil Zátopek, se narodila 19. září 1922. 

I po devadesátce je olympijská vítězka z Helsinek 1952 aktivní a často se objevuje na veřejnosti. Krátce před olympijskými hrami v Riu vydala knihu „Dana a Emil Zátopkovi – Náš život pod pěti kruhy“ a sama ji pokřtila. Krátce po hrách se v Národním divadle zúčastnila také rozloučení s Věrou Čáslavskou. 

Dana Zátopková - Foto:  Český rozhlas

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace