Hasičské volební taxi pomáhá voličům, které od volební místnosti dělí sečská přehrada

Přehradní nádrž Seč s ostrůvkem a zříceninou hradu Oheb - Foto: Marta Josková

Přehradní nádrž Seč s ostrůvkem a zříceninou hradu OhebFoto: Marta Josková

Urny na hlasovací lístky na radnici, za radnicí přehrada a za přehradou voliči. V Seči na Chrudimsku kvůli tomu jezdí volební taxi. Obyvatelé některých částí obce to mají do centra pořádně daleko a ne každý má na několikahodinovou procházku sílu a chuť. Za taxikáře proto zaskakují dobrovolní hasiči a svážejí lidi z opačných konců sečské nádrže.

„Teď míříme na druhou stranu sečské přehrady, do části Hoješín. Taky by to mohli přeplavat, ale v téhle zimě už ne,“ směje se Tomáš Pelikán,dobrovolný hasič a ve volební pátek a v sobotu taxikář. Nastupuje volička Marie Dvořáková. 

„Je to ohromná pomoc, jsme vždycky opravdu rádi, že přijedou a že nás zase odvezou. Do Seče je to asi osm kilometrů,“ chválí si tuto službu paní Dvořáková. Jinak by jela k volební místnosti v Seči autobusem, ale zpátky by musela jít po svých. Pak přistupuje Jiří Dvořák, který žádné volby nevynechává. „Chodím pravidelně, abych mohl nadávat,“ vysvětluje. 

Službu zajišťují hasiči společně s městem. „Máme deset spádových částí a děláme to pro občany, i starší občané se mají možnost dostat k volebním místnostem,“ říká starosta Seče Marcel Vojtěch (bez politické příslušnosti). 

U volební místnosti řidič volebního taxi počká, dokud voliči neodevzdají hlasovací lístky, a odveze je zase zpět domů. 

 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace