Zprávy → Politika a společnost17. října  2016 v 14:00  

Hrad nesouhlasil se stavbou pódia pro dalajlamu. Konvičkovi ji povolil

Dalajlama vystoupil před lidmi v Praze - Foto:  ČTK, Michal Kamaryt

Dalajlama vystoupil před lidmi v PrazeFoto:  ČTK, Michal Kamaryt

Městská část Praha 1 nepovolila pódium na Hradčanském náměstí kvůli vystoupení tibetského vůdce dalajlamy. Správa Pražského hradu se stavbou pódia totiž nesouhlasila. Důvod organizace Post Bellum, která vystoupení dalajlamy pořádá, nezná.

„Ten příslušný odbor si vyžaduje vyjádření několika dalších institucí – Arcibiskupského paláce, Technické správy komunikací a Správy Pražského hradu. Bez jejich souhlasného vyjádření městská část Praha 1 to povolení nedá. V tuto chvíli se zarazilo to rozhodnutí ze strany městské části Prahy 1 právě díky nesouhlasnému stanovisku Pražského hradu,“ říká Jan Palouček, prozvoní ředitel organizace Post Bellum. 

„O věci nemám žádné informace. Důvod je jednoduchý. Setkání s dalajlamou pan prezident neplánuje a ani o něj neusiloval. Tudíž se zmíněné akci veskrze nevěnuji,“ uvedl pro server Hlidacipes.org mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

Ve stejném místě, kde mělo pódium stát, přitom letos v únoru se svolením Správy Pražského hradu promluvil k lidem z jeviště někdejší lídr Bloku proti Islámu Martin Konvička na své demonstraci „proti islamizaci ČR“. 

Pódium na Hradčanském náměstí nakonec organizátoři akce postavili, a to u nádvoří u brány Salmovského paláce, kde sídlí Národní galerie. Dalajlama na Hradčanském náměstí pozdravil několik tisíc lidí, nad kterými vlály desítky tibetských vlajek. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace